Litvínovští proti Jihlavě uťali smolnou sérii

LITVÍNOV

Po šesti zápasech bez vítězství se Litvínov v utkání 16. extraligového kola proti Jihlavě dočkal plného bodového zisku. Střetnutí, které bylo bohaté na šance, ale ne na góly, rozhodly branky Kubinčáka a Reichela. Zásluhu na výhře Severočechů měl i bezchybný gólman Jarina, který podruhé v sezóně udržel čisté konto.

Domácí, v jejichž sestavě chyběl Šlégr, měli od začátku navrch. Dokázali si vytvořit řadu šancí, ale tradičně jim chybělo zakončení. Smůlu Chemiků protrhnul až ve 13. minutě Kubinčák, který byl na konci parádní akce dvojice Trávníček - Hübl.

Domácí obrana pak dvakrát chybovala, ale jihlavští útočníci její zaváhání nedokázali potrestat. V závěru třetiny načal svou smolnou sérii Kůrka, když se ocitl sám před Hronkem, ale kotouč mu v rozhodujícím okamžiku odskočil. Těsně před sirénou ujela při vlastním oslabení dvojice Trávníček - Kubinčák, ovšem Trávníček střílel do brankáře a Kubinčákova dorážka šla vedle.

Po přestávce se hra více vyrovnala a šancí ubylo. Přesto se několikrát prosadil zejména Ručinský, ale neskóroval. V polovině zápasu zachraňoval Jarina, když ramenem vytlačil jedovatou střelu Aleše Padělka. V závěru mohl zvýšit náskok Litvínova obránce Hranáč, který se snažil dorazit střelu Reichela, jenže Hronek ji vytlačil mimo branku.

V závěrečném dějství pak hosté čelili velkému tlaku domácích, který nakonec přinesl druhý gól. O ten se tvrdou střelou od modré při přesilovce postaral kapitán Reichel. Závěrečné ostřelování jihlavské branky a festival příležitostí, při němž svou nešťastnou sérii završil dalšími dvěma nevyužitými příležitostmi Kůrka, další branky sice nepřinesly, body však zůstaly v Litvínově.

Vladimír Jeřábek (Litvínov): "Měli jsme obavy, aby Jihlava pouze nebránila a my se netrápili. V první třetině jsme prohospodařili množství šancí. Naštěstí jsme ale dali gól a v přesilovce přidali druhý, takže se nám podařilo přerušit smolnou sérii."

Petr Fiala (Jihlava): "My jsme bohužel odehráli celkem solidně pouze dvě třetiny, protože první se nám vůbec nepovedla. V závěru utkání jsme se pak nedostali ani k power play, o které jsme přemýšleli."

Litvínov - Jihlava 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 13. Kubinčák (Trávníček, V. Hübl), 45. Reichel (Škoula, Ručinský). Rozhodčí: Nečas - Charvát, Kalivoda. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:0. Diváci: 4750.
Litvínov: Jarina - Hranáč, Škoula, Kroupa, Skuhrovec, Klobouček, Ťupa - Balázs, Reichel, Ručinský - Trávníček, V. Hübl, Kubinčák - Kůrka, Branda, Gombár. Trenéři: Beránek a Jeřábek.
Jihlava: Hronek - Buzek, Ficenc, Punčochář, Dobrovolný, Devečka, Malena, Kuchyňa, Zajac - P. Altrichter, Vala, Šmarda - Rytnauer, Bakus, Vostřák - Čachotský, A. Padělek, Kaděra - M. Havel, Hlouch, V. Polák. Trenéři: Vlk a Fiala.