V prodloužení zajistil Liberci dva body Moravec

LIBEREC

Hokejisté Liberce porazili v 16. extraligovém kole Pardubice 2:1 v prodloužení a přerušili tak sérii tří zápasů bez bodového zisku. Utkání, v němž vynikli oba brankáři Falta a Lašák, rozhodla střela obránce Jiřího Moravce čtyři vteřiny před koncem prodloužení.

Už v první minutě duelu byl vyloučen domácí Plodek a v době oslabení musel navíc odejít na chvíli na střídačku liberecký gólman Falta kvůli úpravě výstroje. Jeho náhradník Stejskal strávil na ledě 46 vteřin a gól nedostal, naopak vyrazil střelu Hejduka.

Pět vteřin poté, co se Falta vrátil do branky, poprvé a naposledy v utkání inkasoval. Hejduk přesně přihrál Bulisovi, který dostal hosty do vedení. Liberec dvakrát zahrozil v přesilovce při vyloučení Vyhlídala, ale gól z toho nebyl. Naopak Falta musel čelit ve 12. minutě střele Koláře a o chvilku později i nájezdu Hejduka.

Pardubický brankář Lašák se dvakrát vyznamenal po střelách Vampoly. Inkasoval tak až v oslabení. Těšně před koncem první třetiny fauloval Bulis vysokou holí domácího Rozsívala a byl vyloučen na dvě plus dvě minuty. První přesilovku domácí nevyužili, ale při druhém dvouminutovém trestu se jim podařilo vyrovnat. Na konci 22. minuty obránce Jiruš střelou téměř od modré čáry překonal Lašáka.

Ve 25. minutě Lašák vyrazil nebezpečnou ránu domácího Dubna a vzápětí odvrátil s velkými problémy bombu Moravce. Liberecký bek prověřil slovenského mistra světa i v polovině zápasu, ani tentokráte však neuspěl. Stejně si vedli i pardubičtí střelci na druhé straně při více 90 vteřinové přesilovce čtyři na tři. Brankář Falta zlikvidoval v krátkém čase dvě střely Bulise a jednu Snopka.

V normální hrací době poté již branka nepadla. Velkou šanci rozhodnout duel měli hosté při přesilovce, když byl vyloučen domácí obránce Hanzlík za hákování. Falta si však se všemi pokusy poradil, domácí se ubránili a v závěru prodloužení se jim podařilo vsítit vítězný gól. Puk se odrazil k volnému Moravcovi, který v čase 64:56 upravil na konečných 2:1.

Karel Dvořák (Liberec): "Už poněkolikáté se nám stalo, že jsme měli brzy vyloučeného hráče a tím jsme dostali soupeře do tlaku. Dostali jsme gól a projevilo se to na celém vývoji první třetiny. Ve druhé třetině jsme měli více šancí a zaslouženě jsme alespoň vyrovnali. V poslední části normální hrací doby si už obě mužstva spíše hlídala výsledek. V prodloužení jsme ustáli oslabení a nakonec se nám podařilo dát vítězný gól. Tuto výhru jsme po třech porážkách v řadě moc potřebovali."

Jiří Šejba (Pardubice): "V první třetině jsme hráli velice dobrý hokej a je škoda, že jsme ho zúročili jen jedním gólem. V druhé třetině byli naopak lepší domácí. Nezvládli jsme prodloužení, když jsme sehráli velmi špatně přesilovku čtyři na tři a v závěru jsme se dopustili taktické chyby, jaké by se stávat neměly."

Liberec - Pardubice 2:1P (0:1, 1:0, 0:0 - 1:0)
Branky a nahrávky: 22. Jiruš (Rataj), 65. J. Moravec - 4. Bulis (Hejduk). Rozhodčí: Turčan - Bláha, Kareš. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:0. Diváci: 4825.
Liberec: Falta (3. - 4. Stejskal) - L. Šmíd, Jiruš, Holub (25. Krstev), Duben, J. Moravec, Jiří Hanzlík - Čermák, Rataj, Tomajko - V. Novák, Plodek, S. Procházka - R. Vrbata, Vaic, V. Nedorost - P. Rozsíval, Vampola, Víšek. Trenéři: Paleček, Dvořák a Kapoun.
Pardubice: Lašák - Snopek, Mudroch, A. Novotný, Pácal, Linhart, Čáslava, Vyhlídal - Rolínek, T. Blažek, Lubina - Hejduk, Mikeska, Bulis - P. Sýkora, Divíšek, A. Hemský - Kolář, Koukal, Průcha. Trenéři: V. Martinec a Šejba.