Rubriky:

Tipsport extraliga

Hokejový svaz navrhl klubům čtyřčlennou baráž o extraligu

23. dubna 2012 16:33 - Praha

Čtyři týmy, dva z extraligy a dva z první ligy, by měly v příští sezóně hrát baráž o účast v nejvyšší hokejové soutěži. Právě takový model navrhlo vedení Českého svazu ledního hokeje (ČSLH) extraligovým klubům, které se k němu mají do konce tohoto týdne vyjádřit. Následně by jej v příštím týdnu mohl schválit výkonný výbor svazu, který bude extraligu od 1. června oficiálně řídit.

 

Radekl Petrášek, ČTK

"Poslali jsme klubům termínovou listinu s návrhem na čtyřčlennou baráž. Výkonný výbor ale může schválit i druhý model," řekl ČTK generální sekretář ČSLH Martin Urban. Druhou uvažovanou možností je, že by širší baráž hrály čtyři extraligové a dva prvoligové celky.

Asociace profesionálních klubů ledního hokeje (APK LH) by o návrhu svazu mohla jednat v pátek v Brně, kde se uskuteční mimořádná valná hromada. Zatím to však kluby nemají v programu.

Hokejový svaz převezme řízení nejvyšší soutěže od APK LH. Podle navržené termínové listiny by nový ročník extraligy začal 14. září. Základní část bude mít tradičních 52 kol, nezměněný zůstane i model play off včetně předkola.

Celky na 11. až 14. místě budou hrát ve skupině o udržení, ve které by se utkaly pouze dvoukolově (dosud se hrálo čtyřkolově). Dva nejhorší kluby by poté čekala čtyřkolová baráž s finalisty play off první ligy.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Tipsport extraliga

Filtr článků - Tipsport extraliga


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..