Rubriky:

Tipsport extraliga

Trvaj získal už potřetí Cenu Práva: Je fantastické, co jsme v Brně dokázali

1. května 2012 09:08 - Praha

Cenu Práva pro nejlepšího gólmana hokejové extraligy, která byla udělena na galavečeru v pražském klubu SaSaZu, získal už potřetí Jiří Trvaj. Brankář Komety tím dodržel pětiletou periodu svých prvenství. Letos skvělými výkony dotáhl brněnské hokejisty až do finále play-off proti Pardubicím.

 

Milan Malíček, Právo

Jak moc vás těší takové individuální gólmanské ocenění?
Vždycky je velice příjemné, když někdo ocení vaše výkony. Vždyť je za nimi kus tvrdé práce. Chci ovšem zdůraznit, že nejen mojí. Bez podpory celého týmu by gólman nebyl nic. V uplynulé sezóně byla ta podpora v Kometě od hráčů v poli naprosto mimořádná.

Ocenění přebíráte vždy po pěti letech. Spatřujete v tom symboliku?
Netuším, jestli symboliku. V každém případě je to určitá zvláštnost. Snad to svědčí o tom, že se mi dlouhodobě daří udržovat si solidní výkonnost. Jedno ale vím určitě, vzhledem k mému věku si už rozhodně za pět let pro cenu nepřijdu.

V 38 letech si tedy trofeje pro nejlepšího gólmana vážíte víc než těch dvou předchozích?
Asi ano. Vždyť jsem sezónu začínal na lavičce a zcela pravidelně jsem začal chytat až v závěru loňského roku. Je fantastické, co jsme pak v Brně ve zbytku sezóny dokázali.

Považujete uplynulou sezónu za vaši nejúspěšnější?
Rozhodně patří k mým nejlepším. Spíš bych ji ovšem označil jako nejpřekvapivější. Vždyť jsme v jejím průběhu dlouho balancovali na hraně předkola play-off, občas dokonce i pod ní. A nakonec jsme to dotáhli až do finále a byli docela blízko zisku titulu.

Kdy vám bylo v průběhu sezóny nejhůř a kdy nejlépe?
Nejhůř asi v době, kdy to už pomalu vypadalo, že zase skončíme ve skupině o záchranu. Hrozně mě to trápilo, byť jsem to ze střídačky nemohl moc ovlivnit. A nejhezčí okamžik? Asi závěrečná siréna po posledním čtvrtfinálovém duelu se Spartou. Všichni vědí, co to v Brně znamená přejít přes pražský celek. Pro fanoušky Komety je to super událost, ale i každý extraligový hokejista včetně mě považuje za výjimečný úspěch pokořit Spartu. Fantastický pocit jsem ovšem měl i po vítězném zakončení sérií play-off s Kladnem a Plzní.

Jsou pro vás důležité osobní statistiky?
Během play off jsem je vůbec nesledoval. Vítězství a bodový zisk mužstva rozhodně stavím výrazně nad procenta úspěšnosti či průměry obdržených branek. Rozhodně mám větší radost z výhry 6:5 v řádné hrací době než třeba z dvoubodového triumfu 1:0 v prodloužení.

Zejména čtvrtfinále se Spartou a semifinále s Plzní vás zastihlo ve famózní formě. Nedělal jste si naděje, že budete po letech znovu povolán do národního týmu?
Spousta lidí se mě na to ptala osobně nebo mi posílala esemesky, zda už mi kouč Hadamczik volal. Já jsem všem odpovídal, že zatím nevím o tom, že by trénoval starou gardu anebo veterány. Teď ale vážně. Jsem realista a na tohle se dívám s nadhledem. Mám radost, že mi tolik lidí nároďák přálo. Po právu je ovšem v reprezentaci mladý gólman Kovář, který má v extralize za sebou taky dobrou sezónu a navíc je perspektivní.

Celý rozhovor si můžete přečíst ve středečním Právu.

Dosavadní držitelé Ceny Práva
1991 – Svoboda (Jihlava)
1992 – Pejchar (Plzeň)
1993 – Čapek (Sparta)
1994 – Biegl (Pardubice)
1995-99 – Čechmánek (Vsetín)
2000 – Bříza (Sparta)
2001 – Málek (Slavia)
2002 – Trvaj (Vítkovice)
2003 – Málek (Slavia)
2004 – Murín (Zlín)
2005 – Hnilička (Liberec)
2006 – Bříza (Sparta)
2007 – Trvaj (Znojmo)
2008 – Vojtek (Třinec)
2009 – Mensator (K. Vary)
2010 – Hašek (Pardubice)
2011 – Málek (Vítkovice)
2012 – Trvaj (Brno).
Čestmír Folk, Martin Kézr, Právo

Zrušit


Časová osa: Tipsport extraliga

Filtr článků - Tipsport extraliga


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..