Karlovy Vary neuhlídaly znojemské přesilovky

Karlovy Vary neuhlídaly zápase 17. kola hokejové extraligy přesilovky hostí, jednou inkasovaly i při vlastní početní výhodě a ukončily tak sérii úspěchů. Pod vedením dočasné trenérské dvojice Kastner - Dočekal vstoupili Orli do utkání tragicky.

Už po 44s neudržel znojemský brankář Skuhravého dělovku od modré a nepokrytý Kraus nezaváhal. Energii rychlé vedení povzbudilo, ale i přes její mírnou územní převahu, dokázalo Znojmo vyrovnat. Ve skrumáži se nejlépe zorientoval Plášek a protlačil puk za bezmocného Šmída. Do poloviny zápasu pasivnější hosty posadila do sedla přesilovková trefa Křetínského.

Zaskočená Energie hrála záhy početní výhodu, v obraně ale chyboval Hlavačka, jehož nepřesnost využil Pucher. Naději pro Vary vykřesal ve 43. minutě krásnou ranou Hurtaj. Příležitosti v následné dvojnásobné přesilovce už Energetici nevyužili, v závěru naopak nabídli stejnou výhodu soupeři, který zásluhou Rachůnka rozhodl o výhře.

Pavel Pazourek, trenér Karlových Varů: "Špatně jsme se pohybovali a chyběl nám i důraz. Opět jsme inkasovali zbytečné branky a prohráli jsme zaslouženě."

Rostislav Dočekal, sportovní manažer Znojma: "Po sérii proher jsme k utkání přistoupili konečně disciplinovaně. Musím pochválit i brankáře Vokouna."

Karlovy Vary - Znojmo 2:4
Branky: 1. Kraus, 43. Hurtaj - 15. Plášek, 33. Křetínský, 35. Pucher, 51. K. Rachůnek, hlavní rozhodčí Turčan, vyloučení 7:10, využití 1:2, oslabení 0:1, 3760 diváků, třetiny 1:1, 0:2, 1:1.