V Plzni svedli bitvu brankáři

PLZEŇ

Dvoubrankový náskok aktivnějších hokejistů Zlína z první třetiny utkání 17. kola hokejové extraligy se ukázal jako rozhodující. Po úspěšném vstupu hostí do zápasů, kdy M. Erat po střele zblízka překonal plzeňského Dubu, byli Moravané aktivnější.

Plzeň odpověděla náporem při přesilovce, ale hosté udeřili podruhé Balaštíkem, který nepohrdl nahrávkou Lešky. V úvodu druhé části nekompromisní střelou pod horní tyčku korunoval úsilí Plzně Martin Straka, gól však vyburcoval spíše hosty, kteří vzápětí vedení zvýšili.

Nápor Zlína zastavila až druhá branka Plzně z přesilovky a pak se rozpoutala nevídaná bitva, v níž dominovali oba brankáři. Ve třetí části hosté otupili domácí snahu o vyrovnání. Rozhodnutí přišlo z hole zlínského Čajánka, který využil chybnou přihrávku Kracíka a v power-play už jen Josef Straka snížil.

Jiří Kučera, trenér Plzně: "V první třetině jsme hráli komplikovaně a zaplatili za to dvěma góly. Hosté dokázali využít naše chyby."

Jaroslav Stuchlík, asistent trenéra Zlína: "Předvedli jsme hru, kterou venku praktikujeme. Podpořeni brankářem Murínem jsme měli více šancí."

Plzeň - Zlín 3:4
Branky: 23. Martin Straka, 31. Kracík, 60. J. Straka - 4. M. Erat, 14. Balaštík, 28. Záhorovský, 58. Čajánek, hlavní rozhodčí Trombík, vyloučení 5:7, využití 1:0, 5992 diváků, třetiny 0:2, 2:1, 1:1.