Vítkovice zlínskou sérii nepřerušily

ZLÍN

Úřadující mistr ze Zlína bodoval v úterní dohrávce druhého kola extraligy už pošestnácté v řadě a nezastavily jej ani snaživé Vítkovice. Hosté vsadili na důsledné napadání protihráčů, ale brankových šancí si vytvořili minimum, zlínský gólman Altrichter se zapotil jen při jejich přesilovkách.

Vítkovický Pinc byl naproti tomu stále v permanenci, úvodní pokusy Čajánka a Barinky stačil ještě zneškodnit, ale na střely Kristka, Lešky a Kováčika byl krátký.

Vítkovičtí dopláceli na nečistou hru a časté vylučování, za které pykali při dvou přesilovkách soupeře. Čtvrtou branku domácích dal od modré Zubíček a až za tohoto stavu prostřelil zlínského Altrichtra Turek.

Konečnou podobu výsledku dali ale opět domácí zásluhou Čecha a Barinky.

Jaroslav Stuchlík, asistent trenéra Zlína: "V první třetině jsme se sice dlouho potýkali s koncovkou, přesto byla naše výhra naprosto zasloužená. Mám radost z toho, že se dnes na ní podíleli všichni hráči."

Ladislav Svozil, trenér Vítkovic: "Náš výkon byl nedůstojný extraligy. Zlín hraje v obrovské pohodě a k ničemu nás nepustil."

Zlín - Vítkovice 6:1
Třetiny: 1:0, 2:0, 3:1. Branky a nahrávky: 8. Kristek (Okál), 35. Leška (M. Erat), 36. Kováčik (Tesařík), 47. Zubíček, 57. M. Čech I (Zubíček), 59. Barinka (Čajánek) - 47. Turek (Vůjtek). Rozhodčí: Homola - Chytil, Čech. Vyloučení: 10:12, navíc Philipp a Burger (oba Vítkovice) 10 min. Využití: 2:0. Diváci: 4770.
Zlín: Altrichter - M. Hamrlík, Blaťák, Tesařík, R. Hamrlík, Nosek, Galvas, Vosátko, Zubíček - Balaštík, Leška, M. Erat - Barinka, Čajánek, Kováčik - Okál, Kristek, Záhorovský - Mokrejš, M. Čech I, Ambruz. Trenéři: Bokroš a Stuchlík.
Vítkovice: Pinc - Rimmel, Philipp, Seman, Malík, Pavel Kumstát, D. Mocek - D. Moravec, Burger, L. Krayzel - I. Padělek, Šimíček, Hubáček - Irgl, J. Štefanka, M. Tomášek - Vůjtek, Turek, Varaďa. Trenéři: Svozil a Tomášek.