Tipsport extraliga

Bezradný Vsetín ulehčil práci Třinci

26. října 2004 20:33 - TŘINEC

Třinec v divácky neatraktivním utkání vybojoval své druhé vítězství v řádné hrací době na domácím ledě. Vsetín to ovšem Ocelářům usnadnil tragickým a v ofenzívě naprosto bezzubým výkonem. Domácí tým ke třem bodům nekráčel, spíš doklopýtal.

Oceláři hodlali zaskočit soka návratem gólmana Vojtka z prvoligové Olomouce, přesto první šance hostů po chybě v domácí rozehrávce skončila gólem.

Třinec se ale nesložil, naopak přebral díky lepšímu pohybu iniciativu. Oceláři ještě do přestávky po dvou hezkých akcích otočili skóre a od druhé části i bez Krále udávali tempo zápasu.

Hokej s řadou nepřesností a přihrávek bez adresáta asi nebavil ochozy, zato se musela fanouškům Ocelářů líbit trefa Malinského. Vsetín ožil ve třetí části, blízkost výhry Třinci svazovala nohy, ale pomohl mu oddechový čas, po němž definitivně rozhodl Polanský.

Pavel Marek, trenér Třince: "Nepředvedli jsme líbivý hokej, ale účelný zápas. Šli jsme za výhrou, kterou jsme potřebovali."

Jan Neliba, trenér Vsetína: "Jsme v krizi. Tým bojoval, měl dobré chvíle, jenže jsme zase udělali chyby, které soupeř trestal."

Třinec - Vsetín 4:2
Třetiny: 2:1, 1:0, 1:1. Branky a nahrávky: 12. Melenovský (Peterek, Bonk), 19. Skořepa (Pavelek, Podhradský), 35. J. Malinský (Vítek), 52. Polanský (Skořepa) - 5. Vak, 42. Veselý (Brabenec, Klesla). Rozhodčí: Turčan - Cambal, Unzeitig. Vyloučení: 5:5, navíc Čechmánek (Vsetín) 10 minut. Bez využití. Diváci: 3501.
Třinec: Vojtek - M. Rozsíval, Čakajík, Podhradský, Mezei, Hunkes, J. Malinský - Melenovský, Bonk, Peterek - Polanský, Skořepa, Pavelek - Bordowski, Král (22. Vítek), Martynek. Trenéři: Marek a Mach.
Vsetín: Čechmánek - Gýna, Gřegořek, Klesla, Frolo, Němec, Vlček (41. Jaškin) - Veselý, Vlach, Selingr - Zadina, Brabenec, Somík - Kovář, Vak, Demel - R. Hruška, Pavliš, Korotvička. Trenéři: Stavjaňa a Neliba.