Litvínov vyhrál potřetí v řadě

LITVÍNOV

Pardubičtí střelci si v dohrávce druhého kola vylámali zuby na litvínovském brankáři Jarinovi, jehož spoluhráči se dvěma trefami v závěrečné třetině postarali o třetí vítězství Chemopetrolu v řadě. Na straně hostí představovala největší nebezpečí Mikeskova řada s křídly z NHL, ale Bulis ani Hejduk svá sóla neproměnili. Podobně dopadl rychlík Sýkora.

Bezgólový stav dlouho zůstával i díky pardubickému Lašákovi, jenž se blýskl při Kroupově prudké střele či Reichlově dorážce. Ani přesilovky nevedly k otevření skóre, nejblíže tomu byl v početní výhodě hostí Novotný, ale Jarina jeho dělovku vyrazil do bezpečí.

Na začátku třetího dějství se nejstarší hráč hostí Lubina pokoušel chytře zasunout puk po objetí branky, ale finta mu nevyšla. Vzápětí však zaplněné tribuny rozjásal Branda trefou z úhlu pod horní tyčku..

Domácí gól nabudil k ještě větší aktivitě, přesto mohl osamocený Průcha srovnat, ale v litvínovské brance stál nejlepší muž utkání. Pět minut před koncem pak Ručinského přihrávka našla u branky číhajícího Reichla, jenž zblízka pečetil výhru. Pardubicím už nepomohla ani přes minutu trvající power-play.

Vladimír Jeřábek, asistent trenéra Litvínova: "Jarina chytal fantasticky a v poslední třetině jsme k bojovnosti přidali i důraznější hru v koncovce. Šlégra znovu nepustily na led bolesti zad."

Vladimír Martinec, trenér Pardubic: "Dlouho vládli brankáři. Klíčové pak bylo, kdo se trefí první. Bohužel to dokázali domácí, my zahodili spoustu šancí."

Litvínov - Pardubice 2:0
Třetiny: 0:0, 0:0, 2:0. Branky a nahrávky: 43. Branda (Gombár), 55. Reichel (Ručinský). Rozhodčí: Rejthar - Guth, Rittich. Vyloučení: 3:5, navíc Divíšek a Blažek (oba Pardubice) 10 min. Bez využití. Diváci: 5050.
Litvínov: Jarina - Hranáč, Škoula, Kroupa, Skuhrovec, Klobouček, Ťupa, L. Řezníček - Balázs, Reichel, Ručinský - Trávníček, V. Hübl, Kubinčák - Kůrka, Branda, Gombár - L. Havel, Hreus, Sklenička. Trenéři: Beránek a Jeřábek.
Pardubice: Lašák - Snopek, Mudroch, A. Novotný, Pácal, Linhart, Čáslava, Vyhlídal - Rolínek, Blažek, Lubina - Hejduk, Mikeska, Bulis - P. Sýkora, Divíšek, Hemský - Kolář, Koukal, Průcha. Trenéři: Martinec a Šejba.