Kladno splatilo dluhy Jihlavě

Kladenští hokejisté rozhodli o vítězství v dohrávce druhého kola prakticky v první třetině, kdy byli hosté z Jihlavy zcela nemohoucí. V přesilovce čtyř proti třem se po nahrávce T. Kaberleho Kasík nejprve jen zastřeloval, napodruhé už měla spolupráce kladenských beků gólovou tečku.

Pak za 108 vteřin po Kyselově ráně sice musel Frolíkovu dorážku potvrdit videorozhodčí, ale dvoubrankový náskok už domácí nepustili.

Hosté byli totiž v útoku dlouho zoufalí, chyběla jim přesnost, často chybovali ve středním pásmu, nechávali kladenským hokejistům mnoho prostoru. V druhé části jihlavskému týmu Středočeši zdatně sekundovali, a tak bídně zaplněný stadión viděl neuvěřitelnou bramboračku.

Pouhých 66 vteřin po úvodním bully poslední části Kalla vybruslil zpoza branky a v pádu kolem Hronkových betonů přidal definitivní pojistku.

Jihlavští pak vysunuli obranu, při opakující se početní převaze si Devečka, Vostřák a Kaděra vytvořili solidní šance, jenže Kopřiva několika skvělými zákroky udržel čisté konto.

Vítězství se nepodařilo domácím zvýraznit i proto, že Procházka s Kyselou v tutovkách volili až exhibiční zakončení.

Zdeněk Müller, trenér Kladna: "V první třetině jsme zahráli velmi dobře, jen jsme měli proměnit více šancí. Výborně chytal Kopřiva."

Petr Vlk, trenér Jihlavy: "Dělali jsme hloupé fauly, začátek jsme měli hodně špatný."

Kladno - Dukla Jihlava 3:0
Třetiny: 2:0, 0:0, 1:0. Branky a nahrávky: 7. Kasík (T. Kaberle), 9. Martin Frolík (Kysela), 42. Kalla (Kysela, Gardoň). Rozhodčí: Minář - Lipina, Pospíšil. Vyloučení: 6:7. Využití: 1:0. Diváci: 3135.
Kladno: Kopřiva - Ševc, T. Kaberle, V. Čech, Kasík, Zeman, Špelda - Bílek, Patera, Martin Procházka - Kalla, Gardoň, Hrdina - Kysela, Zajíc, Horna - M. Havel, Martin Frolík, Klimt. Trenéři: Müller, Evan a Tatíček.
Jihlava: Hronek - Devečka, Malena, Ficenc, Staněk, Punčochář, Dobrovolný, Zajac - Vostřák, Bakus, Rytnauer - Mareš, Vala, Altrichter - Kaděra, A. Padělek, Čachotský - Šmarda, Hlouch, V. Polák. Trenéři: Fiala a Vlk.