Dvě Tomajkovy trefy položily Vary

LIBEREC

Pohotovější koncovka dovedla hokejisty Liberce v utkání s Karlovými Vary k zaslouženému tříbodovému zisku. Liberečtí sehráli na domácím ledě výbornou úvodní třetinu, v níž díky velké převaze utekli na 3:0.

Do vedení dostal Liberec dorážkou Vaicovy střely P. Rozsíval. Krátce nato se prosadil chladnokrevně zakončeným sólem Nedorost, v 18. minutě skóroval Tomajko.

Ve druhé části se ale hosté zlepšili a povedlo se jim snížit Hlavačkovou trefou od modré čáry. Poté Severočeši promarnili 72 sekund trvající přesilovku pěti proti třem.

Zápas zdramatizoval Skuhravý, když po rychlé kombinační akci upravil na 3:2. Vyrovnat už Západočeši nestačili, naopak Tomajko svým druhým gólem pečetil výhru Bílých Tygrů.

Josef Paleček, trenér Liberce: "Po získání tříbrankového náskoku se hráči předčasně uspokojili. Soupeř nás chvílemi pozlobil, ale vítězství jsme naštěstí uhájili."

Radim Rulík, asistent trenéra K. Varů: "Tak špatný začátek dlouho nepamatuji. Náš výkon ale gradoval v závěru, takže rozhodl až čtvrtý gól domácích."

Liberec - Karlovy Vary 4:2
Třetiny: 3:0, 0:1, 1:1. Branky a nahrávky: 9. P. Rozsíval (Vaic), 11. V. Nedorost (V. Novák), 18. Tomajko, 56. Tomajko (Krstev) - 29. Hlavačka (Lipianský, Hurtaj), 53. Skuhravý (Kraus). Rozhodčí: Nečas - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 2:5. Bez využití. Diváci: 3850.
Liberec: Falta - L. Šmíd, Jiruš, Krstev, Duben, J. Moravec, Jiří Hanzlík - Čermák, Rataj, Tomajko - V. Novák, Nedorost, S. Procházka - Vaic, R. Vrbata, P. Rozsíval - Vampola, Plodek, Víšek. Trenéři: Paleček, Dvořák a Kapoun.
Karlovy Vary: Z. Šmíd - Harant, Bauer, Hlavačka, Krajíček, F. Ptáček, Kutlák, J. Polák, Suur - Dvořák, Bednařík, Milan Procházka - Tomík, Lipianský, Hurtaj - Míka, Skuhravý, Kraus - Košťál, Pech, Zaťovič. Trenéři: Pazourek a Rulík.