Franěk vychytal Plzeň

Hrdiny zápasu v Sazka Areně nebyli tentokrát hokejisté, ale více než dvě tisícovky plzeňských fanoušků, kteří se sice občas prali s pořadateli, neúnavným fanděním však vytvořili Západočechům v utkání se Slavií domácí prostředí.

Plzeňský Josef Straka (vlevo) bojuje s Josefem Beránkem ze Slavie.

Diváky nabuzená Plzeň měla v úvodu více šancí, jenže tutovky Cibáka a Mrázka pochytal se štěstím Franěk. Slávisté obtížně hledali tempo a pomohla jim až přesilovková dorážka Vlasáka po ráně J. Nováka.

Ve třetí třetině se nervozita z hlediště přenesla na led, to se porvali reprezentační spoluhráči Vašíček se Špačkem. Pražané pak zpomalovali hru a dlouho nepřipouštěli nápor Plzeňských.

Při slávistické přesilovce ovšem vyrobil hrubku Stümpel a za faul na Pospíšila jel hostující Martin Straka trestné střílení, Fraňka však nepropálil. To byl zlom úporného duelu.

Za 90 s zvýšil na dvoubrankový rozdíl Sup a hostitelé uhájili domácí neporazitelnost i Fraňkovo čisté konto, když za domácího gólmana hasil na brankové čáře Antoš a tentýž hráč se trefil do protější prázdné branky při power play Plzně.

Slavia - Plzeň 3:0
Třetiny: 0:0, 1:0, 2:0. Branky a nahrávky: 31. Vlasák (Stümpel), 51. Sup (M. Kopecký, Žabka), 59. Antoš (J. Novák). Rozhodčí: Mikula - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 7:7, navíc Beránek (Slavia) a Michal Straka (Plzeň) oba 10 min. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 7235.
Slavia: Franěk - J. Novák, Kolařík, P. Kadlec, Klouček, Žabka, Graňák, D. Pojkar - Duda, J. Beránek, Sup - Vlasák, Stümpel, Tomica - D. Hruška, Vašíček, Antoš - M. Kopecký, P. Martinec, R. Dlouhý - Sobotka. Trenéři: Růžička, Weissmann a Kalous.
Plzeň: Duba - Nedoma, Trnka, M. Výborný, Jindřich, Výtisk, Špaček - Martin Straka, J. Straka, Cibák - Paroulek, Kracík, Matějovský - Adamský, Michal Straka, D. Pospíšil - F. Mrázek, Kraft, Důras. Trenéři: Přerost a J. Kučera.