Vsetín překvapivě obral o body Zlín

ZLÍN

V pořadí 55. valašském derby mezi hokejisty Zlína a Vsetína skončilo na ledě úřadujících českých mistrů překvapivým vítězstvím hostů 3:2 v prodloužení. Rozhodující branku vstřelil v 63. minutě ve vlastním oslabení útočník Pavel Selingr. Nový kouč Vsetína Antonín Stavjaňa se dočkal až ve čtvrtém utkání po svém nástupu prvních bodů.

V první třetině byl ve větší permanenci vsetínský gólman Čechmánek, který ustál nápor domácího výběru i při třech přesilových hrách. Nejvíce ho vystrašila Eratova dorážka a dělovka Martina Hamrlíka, která ho trefila přímo do masky.

Hned po první přestávce zahrozil hostující Veselý, který ale svůj blafák nedotáhl do konce. Vzápětí chytil Murín jen s obtížemi Demelův pokus. Ve 22. minutě se však radovali domácí. Mokrejš se od zadního mantinelu natlačil před Čechmánka a propasíroval kotouč za jeho záda.

V 50. minutě šokoval téměř vyprodaný zlínský stadión vsetínský útočník Brabenec, který se natlačil před Murína a přesnou střelou zakončil odvážný průnik Somíka. A necelých pět minut před koncem třetí třetiny přišel druhý překvapivý úder hostů. Po Vlachově vyhraném vhazování se do puku opřel Selingr, který pokořil Murína.

Jenže domácí se ani za nepříznivého stavu nevzdali a při Gýnově vyloučení a odvolání Murína z branky si střelou od modré čáry vynutil prodloužení prvním gólem v sezóně Roman Hamrlík. Ale nakonec se díky druhé Selingrově brance radovali z výhry v nastaveném čase hosté. Po skončení zápasu se ještě na ledě strhla hromadná pětiminutová bitka, která zakončila vypjatý duel.

Zlín - Vsetín 2:3 pp
Třetiny: 0:0, 1:0, 1:2 - 0:1. Branky a nahrávky: 22. Mokrejš (Jenáček), 60. R. Hamrlík (M. Hamrlík) - 50. Brabenec (Veselý), 56. Selingr (Vlach), 63. Selingr (Němec). Rozhodčí: Andersson (Švéd.) - Bláha, Kalivoda. Vyloučení: 4:10, navíc Galvas - Klesla oba 10 min. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 6367.
Zlín: Murín - M. Hamrlík, Blaťák, Tesařík, R. Hamrlík, D. Nosek, Galvas, Kudělka, Zubíček - Balaštík, Leška, M. Erat - Barinka, Čajánek, Kováčik - Okál, Kristek, Záhorovský - Jenáček, Mokrejš, Ambruz. Trenéři: Bokroš a Stuchlík.
Vsetín: Čechmánek - Klesla, Frolo, Gýna, Němec, Jaškin, Gřegořek - Veselý, Brabenec, Somík - Kovář, Vak, Demel - Dubec, Vlach, Selingr - R. Hruška, Pavliš, Gengel. Trenéři: Stavjaňa a Neliba.