Tipsport extraliga

Jágr oslavil návrat vítězstvím nad Třincem

29. října 2004 20:58 - KLADNO

Útok Pavla Patery s Procházkou a uzdraveným Jágrem na křídlech pokořil Třinec. Domácí, v jejichž brance se blýskl druhým čistým kontem v sezóně Orct, nezlomil ani neuznaný gól Kaberleho, který měl podle všeho platit.

Hostům dělal od prvních vteřin problémy Jágr. Hned v první minutě zpoza branky nahrál Paterovi, jeho ránu Lakosil lapil.

Po čtyřech minutách v početní převaze se situace opakovala, tentokrát s gólovým koncem. Vzápětí opět v přesilovce puk po kombinaci Jágra s Kyselou dopravil do sítě dělovkou Kaberle, hlavní sudí i videorozhodčí projektil v síti nezaznamenali.

Pak hokej upadl. Třinečtí pozorně bránili obranou modrou, Kladenští těžce hledali recept. Jen výjimečně byla k vidění pohledná akce, spíše chybující obránci vytvářeli šance.

Jenže Janků na Orcta nevyzrál, Bordowski poskakující puk netrefil a dvojice Janků-Peterek si dávala přednost při střelbě. Až když Jágr přiklepl puk Paterovi, proměnil jeho přihrávku zpoza branky v druhý gól Procházka. Více než minutová power-play Třince zvrat nepřinesla.

Petr Tatíček, asistent trenéra Kladna: "Po neuznaném gólu jsme se o vítězství báli a byli jsme hodně nervózní."

Pavel Marek, trenér Třince: "Srazil nás rychlý gól, navíc jsme nedávali šance."

Kladno - Třinec 2:0
Třetiny: 1:0, 0:0, 1:0. Branky a nahrávky: 4. Patera (Jágr, Martin Procházka), 53. Martin Procházka (Patera, Jágr). Rozhodčí: Nečas - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 1:4. Využití: 1:0. Diváci: 4227.
Kladno: Orct - Ševc, T. Kaberle, V. Čech, P. Kasík, Zeman, Špelda - Jágr, Patera, Martin Procházka - Kalla, Gardoň, Martin Frolík - Kysela, Zajíc, Horna - V. Bílek, Michal Havel, M. Hořava. Trenéři: Müller a Tatíček.
Třinec: Lakosil - Podhradský, Mezei, M. Rozsíval, Čakajík, Hunkes, Malinský - Kucharczyk, Hašek, Polanský - Melenovský, Bonk, Peterek - Janků, Skořepa, Pavelek - Bordowski, Martynek, Vítek. Trenéři: Marek a Mach.