Tipsport extraliga

Hattrick Martina Straky pomohl Plzni k výhře nad Jihlavou

29. října 2004 21:26 - PLZEŇ

Hokejisté Plzně porazili nováčka Jihlava 7:4 a na teprve čtvrté výhře Lasselsbergeru v desátém domácím utkání se podílel hattrickem útočník Martin Straka. Dukla se nedočkala ani v devátém duelu na ledě soupeře bodového zisku.

Hosté vědomi si svých možností začali v Plzni velice opatrně. V první třetině tak často působili matným dojmem a na ledě vládli domácí. Hned v úvodu spálil obrovskou šanci domácí bek Jindřich, o vzápětí jihlavský gólman Hronek chytil Pospíšilův bekhendový pokus z bezprostřední blízkosti.

Pak však vyrobila hostující obrana další chybu, a tu už potrestal Paroulek, který dorazil střelu Josefa Straky. Při vyloučení hostujícího obránce Maleny trefil Michal Straka pouze Hronka, a protože tentýž hráč nevyzrál na gólmana hostí ani v závěru první části, mohli si hosté oddechnout, že prohrávali jen 0:1.

Do druhé části vstoupili hosté lépe než do první. Kaděra ale střelou z mezikruží domácího gólmana Dubu nepřekonal. Ten samý hráč za okamžik zbytečně fauloval a domácí jeho vyloučení zásluhou Pospíšilovy dorážky přetavili ve druhý gól. Plzeňské gól povzbudil a uzamkli hosty v jejich třetině a rychle přidali další dva góly v rozmezí 45 vteřin.

Plzeň se po čtvrtém gólu tlačila příliš dopředu a Jihlava toho v polovině utkání využila dvěma góly v rozmezí minuty a půl. V závěru druhé části domácí znovu zabrali a po úspěšné přesilovkové teči Martina Straky odcházeli do kabiny s třígólovým vedením.

Závěrečná část se už dohrávala v pomalejším tempu. Plzeň přesto Jihlavu výrazně přehrávala. Paroulek přidal šestý gól domácích po úniku dvou na jednoho a přesné přihrávky Cibáka. Sedmý gól domácích zaznamenal basebalovou tečí Martin Straka, který tak dosáhl hattricku. Exhibici domácích nenarušil gól Čachotského, který zužitkoval Šmardovu perfektní nahrávku. V poslední minutě ještě korigoval výsledek Vala.

Plzeň - Dukla Jihlava 7:4
Třetiny: 1:0, 4:2, 2:2. Branky a nahrávky: 7. Paroulek (J. Straka, Cibák), 25. D. Pospíšil, 27. Martin Straka (Matějovský), 28. J. Straka (Paroulek, Cibák), 40. Martin Straka (Trnka, Paroulek), 43. Paroulek (Cibák), 47. Martin Straka (Kracík, Matějovský) - 31. Mareš (Malena), 33. A. Padělek (Čachotský), 48. Čachotský (Šmarda, A. Padělek), 60. Vala (Hlouch, P. Altrichter). Rozhodčí: Bolina - Rozlílek, Sichrovský. Vyloučení: 3:6. Využití: 2:0. Diváci: 5889.
Plzeň: Duba - Nedoma, Trnka, Jindřich, M. Výborný, Výtisk, Špaček - Adamský, Martin Straka, Matějovský - Míka, Michal Straka, D. Pospíšil - Paroulek, J. Straka, Cibák - Kracík. Trenéři: Přerost a Kučera.
Jihlava: Hronek (28. Suchan) - Ficenc, Kuchyňa, Punčochář, Dobrovolný, Devečka, Malena, Zajac - Vostřák, Bakus, Rytnauer - Mareš, Vala, P. Altrichter - Kaděra, A. Padělek, Čachotský - Šmarda, Hlouch, Marián Havel. Trenéři: Vlk a Fiala.