Vítkovice uhrály bod na ledě Sparty

Hokejisté Vítkovic vedení zastupujícím trenérem Trličíkem dokázali získat bod na ledě pražské Sparty. O nerozhodný výsledek 2:2 se v poslední minutě zasloužil hostující kapitán Burger, který dokázal již po 30 vteřinách odpovědět na předcházející branku Pilaře. I přes bodový zisk čeká ostravský tým již devět zápasů na výhru.

Hosté přijeli do Prahy s kompletně obměněným realizačním týmem, v sestavě poté chyběl vedle zraněného Kubiny i odpočívající Vůjtek. Vítkovické vyhlídky na dobrý výsledek hned v úvodu zápasu srazil obránce Dobroň, který si najel před Pruska a již po 107 vteřinách otevřel skóre.

Lídr soutěže ale postupem času ubral plyn a přizpůsobil se hře soupeře, což se mu stalo osudné. Devět vteřin před koncem úvodní dvacetiminutovky totiž vyrovnal Malík, jenž dorazil za brankovou čáru Břízou pouze vyraženou Semanovu střelu.

Sparta se poté sice snažila strhnout vedení opět na svou stranu, vyzrát na Pruska se jí ale nedařilo. Individuálně se to nepodařilo Brošovi, z brejkových situací poté ani Chabadovi či Tonovi. Neujaly se ani ofenzivní akce obránce Pilaře. Kouč Lener se pokusil oživit útok prohozením Výborného s Netíkem, ani tento krok dlouho ke druhé trefě nevedl.

V předposlední minutě se však Sparta dočkala. Čároví rozhodčí nechali domácí hrát v situaci, která zaváněla zakázaným uvolněním, a Pilař toho ve spolupráci s Tonem a Chabadou využili ke vstřelení branky.

Přesto Holešovičtí tři body nezískali. Vítkovice odvolaly brankáře a za 30 vteřin se jim podařilo vyrovnat a vynutit si prodloužení. V nastaveném čase již gól ani přes šance na obou stranách nepadl.

Sparta - Vítkovice 2:2 pp
Třetiny: 1:1, 0:0, 1:1 - 0:0. Branky a nahrávky: 2. Dobroň (Chabada, Netík), 59. Pilař (Chabada, Ton) - 20. Malík (Seman), 60. Burger (Šimíček, Phillip). Rozhodčí: Rejthar - Pešek, Šátava. Vyloučení: 6:6. Využití: 0:1. Diváci: 4609.
Sparta: Bříza - L. Procházka, Schnábel, J. Řezníček, Dobroň, Jan Hanzlík, Pilař, Richter - Ton, Netík, Chabada - D. Výborný, P. Nedvěd, Hlaváč - Olesz, Šindel, Dragoun - Broš, Sivek. Trenéři: Lener, Gudas a Jelínek.
Vítkovice: Prusek - Pavel Kumstát, Philipp, Seman, Malík, Cebák, Rimmel - Irgl, Burger, D. Moravec - I. Padělek, Šimíček, L. Krayzel - Hubáček, J. Štefanka, M. Tomášek - Varaďa, Turek, Krenželok. Trenér: Trličík.