Vrbata rozhodl o vítězství Liberce nad Znojmem

LIBEREC

Hokejisté Liberce zvítězili nad Znojmem 3:2, když o výhře rozhodl až v prodloužení svým druhým gólem v utkání Radim Vrbata. Bylo to již čtvrtá výhra Liberce v nastaveném čase v této sezóně, což je nejvíce ze všech extraligových týmů. V normální hrací době padly všechny góly při nestejném počtu hráčů na ledě.

Vedení se ujali hosté v osmé minutě, kdy přesilovku využil Havlát. V polovině první třetiny měl Liberec 54 vteřin trvající výhodu přesilové hry v pěti proti třem, ale nevyužil ji. V 16. minutě se už Liberec dočkal vyrovnání. Při vyloučení znojemského Benáka Vaic tečoval před brankou střelu obránce Dubna.

V úvodu druhé třetiny se po nebezpečných střelách třikrát zaskvěl domácí brankář Hnilička. Domácí gólman zlikvidoval také v 28. minutě Havlátovu velkou příležitost. Na druhé straně se Vrbata dostal před brankáře Vokouna, ale bekhendem ho nepřekonal.

Znojmo šlo znovu do vedení ve 34. minutě, kdy byl vyloučen za zdržování hry domácí obránce Jiruš a v početní výhodě skóroval Bičánek. V závěru druhé třetiny Vokoun kryl nebezpečné střely libereckých obránců Krsteva, Moravce a Jiruše od modré čáry.

V úvodu třetí třetiny předvedl parádní akci znojemský Eliáš, když se proháčkoval až před Hniličku, avšak ten jeho úmysl vystihl. Důležitý moment nastal ve 46. minutě. Liberecký Čermák dostal za hru vysokou holí trest na dvě plus dvě minuty. Hosté nejen že přesilovku nevyužili, avšak naopak inkasovali, když po sólu vyrovnal Vrbata.

V prodloužení se nejprve opět pokusil rozhodnout Eliáš, jehož pokus Hnilička skvěle odvrátil. V 63. minutě ukončil zápas Vrbata.

Liberec - Znojmo 3:2 pp
Třetiny: 1:1, 0:1, 1:0 - 1:0. Branky a nahrávky: 16. Vaic (M. Duben, Jiří Hanzlík), 49. R. Vrbata, 63. R. Vrbata (Vaic, Vampola) - 8. Havlát (Bičánek, Uram), 34. Bičánek (Uram, Vorel). Rozhodčí: Husička - Guth, Rittich. Vyloučení: 6:5. Využití: 1:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 4820.
Liberec: Hnilička - Holub, Jiruš, Krstev, M. Duben, J. Moravec, Jiří Hanzlík - Čermák, Rataj, Tomajko - V. Novák, Nedorost, S. Procházka - R. Vrbata, Vaic, P. Rozsíval - Vampola, Plodek, Víšek. Trenéři: Paleček, Dvořák a Kapoun.
Znojmo: Vokoun - Benák, Bičánek, K. Rachůnek, Křetinský, Mojžíš, Šmach - Pucher, Vorel, Uram - Havlát, Ludvík, Eliáš - Pardavý, Kucharčík, R. Erat - Barus, Haman, Plášek. Trenéři: Kastner a Dočekal.