Třinec bez Krále na Slavii nestačil

TŘINEC

Bez útočníka Richarda Krále se hokejistům Třince nedaří. Kouč Pavel Marek klubovou legendu podruhé během dvou dnů nezařadil na soupisku a po páteční porážce na Kladně Oceláři nestačili ani na Slavii, která ve Slezsku ukořistila vítězství 2:1. Pražané stáhli ztrátu na vedoucí duo Spartu a Zlín na devět bodů, Třinec zůstal desátý.

Bez třinecké ikony jakoby Ocelářům úplně došly ofenzivní nápady. Z velké části se o to však postarala i pružná obrana Slavie, která soupeře pustila do minima střeleckých šancí. Klíč k úspěchu měl přesto v 11. minutě na hokejce Vítek, jenž ale v oslabení zblízka už nestihl přehodit Fraňka.

Pražané po pomalejším rozjezdu nabrali tempo a začali protivníka přehrávat. Při Kadlecově bekhendu osvědčil postřeh gólman Vojtek a v 19. minutě se po Tomicově sólu nenechal nachytat ani střelou mezi betony.

Bezgólový stav vydržel navzdory několika rušným okamžikům v přesilových situacích téměř čtyřicet minut. Vojtek přestál dvě velké příležitosti Stümpela, který jednou rozezněl tyčku, až v 39. minutě slavil úspěch útočný forčekink Slavie a po Beránkově pohotové zadovce Vojtka nadvakrát pokořil Sup.

Hubený náskok si hosté precizní defenzivou nenechali vyrvat. Sup mohl náskok ve 43. minutě pojistit, ale ztroskotal na Vojtkovi. Pak ještě nastřelil tyčku a jeho akci dotáhl Hruška, který po ledě dostal puk za Vojtka podruhé.

Gólový půst Ocelářů ukončil až Skořepa a domácí pak tři minuty před koncem sahali po netušeném úspěchu. Martynek dokonce vzápětí znovu rozsvítil červené světlo za Fraňkem, ale protože si přitom pomohl rukou, branka neplatila. O tři body už Slavii neobrala ani závěrečná třinecká power play, v níž domácí neohrozili soupeřovu branku.

Pavel Marek (Třinec): "Opět nás zradila koncovka, jeden gól je na nás hrozně málo. Hlavně v první třetině jsme měli řadu slibných šancí, ze kterých jsme měli skórovat. Ve druhé části se hra vyrovnala a po chybě jsme dostali gól. I když v závěru jsme snížili, nic dalšího nám tam nespadlo."

Jiří Kalous (Slavia): "S výsledkem jsme obrovsky spokojeni. Dovedla nás k němu zodpovědná hra celého týmu v čele s výborným brankářem Fraňkem. Byli jsme navíc důrazní před třineckou brankou a v koncovce se k nám přiklonilo i štěstí."

Třinec - Slavia Praha 1:2 (0:0, 0:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 56. Skořepa (Bonk) - 39. Sup (Beránek), 51. D. Hruška (Beránek). Rozhodčí: Andersson (Švéd.) - Bláha, Kalivoda. Vyloučení: 6:5. Bez využití. Diváci: 3403.
Třinec: Vojtek - M. Rozsíval, Čakajík, Hunkes, J. Malinský, Podhradský, Mezei, Všetečka - Peterek, Skořepa, Bonk - Bordowski, Martynek, Polanský - Hašek, Polanský, Pavelek - Janků, Kucharczyk. Trenéři: Marek, Mach.
Slavia Praha: Franěk - J. Novák, Kolařík, Kadlec, Klouček, Žabka, Graňák - D. Hruška, Beránek, Sup - Vlasák, Stümpel, Tomica - Duda, Vašíček, Antoš - Kopecký, Sobotka, R. Dlouhý - od 11. min. navíc P. Martinec. Trenéři: Růžička, Weissmann, Kalous.