Kladenští hokejisté zvládli Znojmo i na jeho ledě

ZNOJMO

V čele s Jaromírem Jágrem přehráli kladenští hokejisté podruhé v letošním ročníku Znojmo, tentokrát dokonce na jeho ledě 4:3. Domácí se probrali až v závěru, ale čtyřbrankový náskok soupeře už nedotáhli.

Už ve 42. vteřině Jágr zavezl puk do znojemské třetiny a nekrytý Martin Procházka neměl problém otevří skóre. Pak se ve znojemské hale kvůli teplému venkovnímu počasí nadlouho usadila mlha a utkání bylo třikrát přerušeno. Po neproměněných šancích Urama a Ludvíka se ve 14. minutě prosadil před Vokounem důrazný Patera.

Ve druhé části si pohrál s domácí obranou Hořava a bylo to 0:3. Po této brance gólman Vokoun přepusil místo Slávikovi. V dalším průběhu utkání se opět výrazně projevila největší bolest znojemských Orlů v této sezoně, kterou je neproměňování šancí. Na kladenského brankáře Orcta postupně nevyzráli Plášek, Roman Erat, Vorel a Uram. Zákonitý trest přišel na začátku poslední třetiny. Tomáš Kaberle se na modré čáře mohutně napřáhl a Slávik ani nestačil reagovat.

Až když ve 45. minutě překonal Orcta Bičánek, Orli ožili a za dalších osm minut snížil Havlát na rozdíl dvou branek. Probudili se i diváci a konečně se začal hrát pohlednější hokej. O další vzrušení se čtyři a půl minuty před koncem postaral Ludvík, který ve skrumáži před Orctem a následně za pomoci videa vrátil Orly do utkání 3:4. Dvaadvacet vteřin před koncem zápasu domácí trenéři odvolali Slávika, ale na skóre se už nic nezměnilo ani při power play.

Milan Kastner (Znojmo): "Zápas narušila mlha v první třetině, nedokázali jsme si vytvořit tlak. Mužstvo se v poslední části sice zvedlo, je vidět, že síla v něm je. K zisku bodů jsme to už ale bohužel nedotáhli."

Zdeněk Müller (Kladno): "Pro nás to byl hodně těžký zápas. V prvních dvou třetinách jsme sice měli více ze hry, ale v poslední jsme úplně zbytečně vypadli z tempa, a potom jsme se až do konce strachovali o výsledek. Se třemi body jsme samozřejmě spokojeni."

Znojmo - Kladno 3:4 (0:2, 0:1, 3:1)
Branky a nahrávky: 45. Bičánek (P. Pucher), 53. Havlát (Benák), 56. Ludvík - 1. Martin Procházka (T. Kaberle), 14. Patera, 25. M. Hořava (Klimt), 42. T. Kaberle (Ševc, Gardoň). Rozhodčí: Jebavý - Dědek, Chytil. Vyloučení: 1:3. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 5500.
Znojmo: Vokoun (25. Slávik) - Bičánek, Benák, K. Rachůnek, Křetínský, Mojžíš, Šmach - Vorel, Uram, P. Pucher - Pardavý, Barus, R. Erat - Eliáš, Ludvík, Havlát - Haman, Plášek, Ondřej. Trenéři: Kastner, Dočekal.
Kladno: Orct - Ševc, T. Kaberle, V. Čech, Jelínek, Zeman, Špelda - Jágr, Patera, Martin Procházka - Klimt, Gardoň, M. Hořava - Kysela, Kalla, Horna - Martin Frolík, Michal Havel, V. Bílek. Trenéři: Müller, Evan a Tatíček.