Domácí neporazitelnost Sparty trvá, neuspěl ani Litvínov

Hokejisté pražské Sparty jsou i nadále posledním extraligovým celkem, který v letošní sezóně v domácím prostředí nepoznal přemožitele. Lídr soutěže porazil v 19. kole Litvínov 2:1, když všechny branky padly již v první třetině. V sestavě domácích oproti pátečnímu duelu chyběly zámořské posily Nedvěd a Hlaváč, po vynucené přestávce se naopak do hry zapojili Kotrla a Marek.

I přesto ale kouč Lener vyřešil nedostatek útočníků posunutím beka Pilaře vpřed, v polovině zápasu jej ale stáhl zpět na jeho tradiční post. Novinkou na druhé straně byl poté návrat Šlégra do obrany Litvínova.

Ani olympijský vítěz z Nagana však nezabránil Pražanům v dobrém vstupu do duelu. V páté minutě otevřel skóre dokonce ve vlastním oslabení Broš, který zužitkoval přesnou Netíkovu přihrávku. Za 92 vteřin to již bylo 2:0 poté, co Severočeši pouze sledovali Tonovo kroužení v jejich obranném pásmu a nikým neatakovaný Richter mohl pohodlně doklepnout za Jarinova záda jeho střelu.

Trvalou hrozbou hostí byl elitní Reichlův útok, který se také nakonec postaral o snížení. Dvě vteřiny před návratem Pilaře z trestné lavice Bříza pouze vyrazil Šlégrovu střelu a Branda ji vrátil bleskově za brankovou čáru. To už Litvínov hrál bez svého nejlepšího střelce loňské sezony Havla, kterého trenér Beránek již v první třetině posadil mezi náhradníky.

Více než 6000 diváků v T-Mobile Areně ale moc pohledného hokeje nevidělo. Na rozdíl od pátečního zápasu na Spartě byl nedělní duel i chudý na šance. A když se do nich hostující Hübl či domácí Sivek dostali, Bříza respektive Jarina byli připraveni.

Extraligový lídr poté nedokázal přidat třetí gól ani v sérii čtyř přesilových her na přelomu druhé a třetí části, kdy již Sparta hrála pouze na tři formace. Ke stažení útoků se v touze po vyrovnání v závěrečné pětiminutovce rozhodl i litvínovský kouč Beránek, ale vyvolená pětice gól nedala ani při dvouminutové hře bez brankáře.

Největší šanci měl naopak Kotrla, jenž z výhodné pozice netrefil prázdnou svatyni hostí. Zápas pak zakončila série šarvátek, po kterých putovali předčasně do kabin Hanzlík, Šlégr a za protesty i Reichel.

Sparta - Litvínov 2:1 (2:1, 0:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 5. Broš (Netík, Dobroň), 7. Richter (Ton) - 18. Branda (Reichel, Šlégr). Rozhodčí: Smeták - Cambal, Unzeitig. Vyloučení: 3:7, navíc Jan Hanzlík - Šlégr oba 5 min. a do konce utkání, Reichel 10 min. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 6275.
Sparta Praha: Bříza - Richter, Jan Hanzlík, J. Řezníček, Dobroň, L. Procházka, Schnábel - D. Výborný, Broš, Netík - Ton, J. Marek, Chabada - Olesz, J. Šindel, Dragoun - Pilař, Sivek, Kotrla. Trenéři: Lener, Gudas a Jelínek.
Litvínov: Jarina - Šlégr, Škoula, Kroupa, Skuhrovec, Hranáč, Ťupa, L. Řezníček, Klobouček - Kůrka, Reichel, Ručinský - Trávníček, V. Hübl, Kubinčák - L. Havel, Branda, Gombár - Přeučil, Hreus, Sklenička. Trenéři: Beránek, Jeřábek.