Rubriky:

Tipsport extraliga

Plzeň vyjela pod Razýmovým vedením na led i s Martinem Strakou

23. července 2012 15:45 - Plzeň

Pod vedením nového hlavního trenéra Milana Razýma a i s kapitánem a lídrem týmu Martinem Strakou dnes oficiálně zahájili závěrečnou přípravu na novou extraligovou sezonu hokejisté Plzně. Razým se na post šéfa střídačky Indiánů posunul z pozice asistenta Mariana Jelínka, který odešel do Liberce.

 

Jan Handrejch, Právo

A největší radost mu udělalo rozhodnutí Martina Straky pokračovat v aktivní kariéře. Olympijský vítěz a trojnásobný mistr světa totiž vážně uvažoval o konci kariéry. S týmem ale absolvoval letní přípravu na suchu a koncem června se rozhodl nejméně rok pokračovat i na ledě.

Kádr Západočechů doznal v létě vcelku značných změn. Vedle kouče Jelínka odešli obránci Jiří Vykoukal, Jaroslav Modrý, Jan Dresler a František Kaberle, v útoku budou chybět Pavel Vostřák, Dušan Andrašovský, Pavel Mrňa a Jan Stránský. Na jejich místa přišli obránce Tomáš Slovák a útočníci Milan Gulaš a Jozef Balej.

"Se stávajícím stavem jsem spokojený. Necháváme si jen zadní vrátka na jednoho obránce, protože skončili Jirka Vykoukal, Jarda Modrý a odešel i Franta Kaberle. Chceme ale do hry zapracovat nové kluky, možná někdo vyplave z juniorky," řekl přednedávnem ČTK šéf klubu Martin Straka. "Máme silnější tým než loni. Někteří hráči odešli, ale přišli jiní. Navíc ti mladší jsou zkušenější," dodal.

Indiáni se stejně jako před rokem představí i v turnaji European Trophy, dva zápasy v rámci mezinárodní konfrontace odehrají až po začátku extraligy (17. října v Českých Budějovicích a 27. listopadu doma proti Salcburku). Před začátkem nejvyšší soutěže tak Plzeň sehraje devět zápasů.

Program přípravných zápasů:
Čtvrtek 2. srpna: 17:30 Plzeň 1929 - BK Mladá Boleslav.
Úterý 7. srpna: 17:30 Plzeň 1929 - Piráti Chomutov.
Pátek 17. srpna: 19:30 Eisbären Berlín - Plzeň 1929 (European Trophy).
Neděle 19. srpna: 16:00 Hamburk Freezers - Plzeň 1929 (European Trophy).
Pátek 24. srpna: 17:30 Plzeň 1929 - Kärpät Oulu (European Trophy).
Neděle 26. srpna: 17:30 Plzeň 1929 - Lulea (European Trophy).
Pátek 31. srpna: 17:30 Plzeň 1929 - Kometa Brno (European Trophy).
Úterý 4. září: 18:00 Kometa Brno - Plzeň 1929 (European Trophy).
Čtvrtek 6. září: 17:30 Plzeň 1929 - Mountfield České Budějovice.
ČTK

Zrušit


Časová osa: Tipsport extraliga

Filtr článků - Tipsport extraliga


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..