Vůjtek oslavil premiéru na střídačce Vítkovic vítězstvím

OSTRAVA

Od změny trenéra neporažené Vítkovice, které však už premiérově vedl Vladimír Vůjtek starší, daly v úterý jasně najevo, že chtějí do play-off. Vsetín předvedl další z tragických výkonů, výmluvným faktem jsou pouhé tři střely Valachů v první dvacetiminutovce.

To Ostravané se do šancí dostávali snadno. V první části na Čechmánka, jehož obrana často nechávala proti vítkovickým útočníkům osamoceného, vyzrál dvakrát Irgl, jedinou příležitost hostů promarnil Selingr.

Valaši se jen složitě probíjeli do útočného pásma, a tak se Pinc po většinu času v brance nudil.

Vsetín zlobil až od druhé části, kdy hru rozdrobila vyloučení. Hosté se ovšem trápili i v přesilovkách, naopak v oslabení zužitkoval Moravec pas Philippa.

Ve vyrovnaném třetím dějství trefil Krayzel tyčku, při střele Vaka pomohla konstrukce i Pincovi, ale druhou nulu v sezóně si vítkovický gólman uhájil sám, když zmařil sólo Květoně.

Vladimír Vůjtek, trenér Vítkovic: "Rychlý gól nám pomohl k dobré úvodní třetině, ale pak jsme udělali docela dost chyb."

Antonín Stavjaňa, trenér Vsetína: "Neoprostili jsme se přílišného respektu, hrát jsme začali až za stavu nula dva."

Vítkovice - Vsetín 4:0
Třetiny: 2:0, 1:0, 1:0. Branky a nahrávky: 2. Irgl (Turek), 17. Irgl (Tomášek), 30. D. Moravec (Philipp), 57. J. Štefanka (Malík). Rozhodčí: Kubeš - Čížek, Padevět. Vyloučení: 8:7. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 5851.
Vítkovice: Pinc - Černošek, Philipp, Seman, Malík, Pavel Kumstát, Rimmel - I. Padělek, Burger, D. Moravec - Vůjtek ml., Šimíček, Krayzel - Irgl, Turek, Hubáček - Varaďa, J. Štefanka, Tomášek. Trenéři: Vůjtek st. a Trličík.
Vsetín: Čechmánek - Gýna, Horák (8. Vašut), Němec, Frolo, Jaškin, Gřegořek, od 46. min. navíc Hrabal - Radivojevič, Brabenec, Veselý - Kovář, Vak, Demel - Dubec, Vlach, Selingr - Korotvička, Pavliš, Květoň. Trenéři: Stavjaňa a Neliba.