Tipsport extraliga

Liberec se štěstím přehrál Třinec

2. listopadu 2004 20:53 - LIBEREC

Oceláři už zase s Králem v centru prvního útoku na libereckém ledě sice dvakrát vedli, ale dvě tečované střely domácích ve třetí třetině přinesly obrat. Vítěze hodně podržel brankář Hnilička, už v úvodní části kryl Haškovu vyloženou šanci a později se blýskl i proti Polanskému či Peterkovi.

Liberec bez zraněných Kotalíka a Nedorosta v hodně urputném souboji také předvedl ofenzivní sílu.

Čermákovu dorážku sice chytil Lakosil, ale Procházka střelou po ledě skóroval. O 94 vteřin dříve se však důrazem před domácí svatyní prosadil Král. Z podobného závaru padl i druhý třinecký gól.

Domácím pak pomohl agilní útočník Rozsíval, který předtím v přesilovce rozezvučel tyčku. Jeho teč Vaicovy střely už znamenala srovnání, vítěznou trefou zařídil čtyři minut před koncem Čermák usměrněním Ratajovy bomby do modré.

Josef Paleček, trenér Liberce: "Prosadili jsme se teprve po zpřesnění kombinací a důraznější hře v útoku."

Pavel Marek, trenér Třince: "Sahali jsme po bodu, jenže soupeř dostal prostor ke šťastným gólům, takže jsme prohráli potřetí za sebou."

Liberec - Třinec 3:2
Třetiny: 0:0, 1:1, 2:1. Branky a nahrávky: 26. S. Procházka (Jiří Hanzlík, Plodek), 49. P. Rozsíval (Vaic, J. Moravec), 56. Čermák (Rataj, Jiruš) - 24. R. Král (Peterek, Bonk), 46. Martynek (Bordowski). Rozhodčí: Bolina - Křivský, Hejduk. Vyloučení: 1:3. Bez využití. Diváci: 3861.
Liberec: Hnilička - Holub, Jiruš, Krstev, Duben, J. Moravec, Jiří Hanzlík - Čermák, Rataj, Víšek - V. Novák, Plodek, S. Procházka - R. Vrbata, Vaic, P. Rozsíval - Vampola, Klimenta, Jech. Trenéři: Paleček, Dvořák a Kapoun.
Třinec: Lakosil - M. Rozsíval, Chvátal, Podhradský, Mezei, Hunkes, J. Malinský, Houdek, Čakajík - Peterek, R. Král, Bonk - Janků, Skořepa, Pavelek - Bordowski, Vítek, Martynek - Hašek, Polanský, Kucharczyk. Trenéři: P. Marek a Mach.