Pardubice zastavily rozjetou Spartu

bum, JNPrávo

Podruhé v sezóně Sparta nebodovala, když zejména v první třetině nedokázala čelit ofenzivnímu tajfunu Pardubic, v jejichž středu zářil Divíšek, který odstartoval duel dokonalou přihrávkou na Hejduka a poté sám zakončil přečíslení přesnou ranou nad ledem.

Hosté nestíhali, ale na chvíli jim pomohl Kašpařík, jenž obehrál Pácala a poradil si i s gólmanem Lašákem. Zlom nastal 45 vteřin před první sirénou, kdy se Divíškova teč dostala od přilby sparťana Tona za Břízova záda.

Gólman hostů ve druhé třetině dokonce odešel na střídačku po čtvrté trefě Hemského. Pražanům mohla pomoci dvouminutová přesilovka 5 na 3 za fauly Rolínka a P. Sýkory, který seknutím zranil Hanzlíka, ale zůstalo jen u střel z dálky.

Sparta korigovala náskok dominujících Východočechů až 57 s před koncem v power play zásluhou Tona.

Vladimír Martinec, trenér Pardubic: "Byla to jedna z nejlepších úvodních třetin sezóny, která vlastně rozhodla o vývoji utkání."

Leo Gudas, asistent trenéra Sparty: "Vázla nám kombinace, neměli jsme hlad po gólech. Hráči zůstali výkonem za očekáváním."

Pardubice - Sparta 4:2
Třetiny: 3:1, 1:0, 0:1. Branky a nahrávky: 5. Hejduk (T. Divíšek, Mudroch), 12. T. Divíšek (Čáslava), 20. T. Divíšek (A. Hemský, Tvrdík), 32. A. Hemský (Blažek, Tvrdík) - 15. Kašpařík, 60. Ton (Marek, Richter). Rozhodčí: Turčan - Český, Kostka. Vyloučení: 8:7. Využití: 0:1. Diváci: 9300 (vyprodáno).
Pardubice: Lašák - Snopek, Čáslava, A. Novotný, Pácal, Vyhlídal, Mudroch - A. Hemský, T. Blažek, Tvrdík - Hejduk, Mikeska, Bulis - P. Sýkora, Divíšek, Rolínek - Kolář, Koukal, Průcha. Trenéři: V. Martinec, a Šejba.
Sparta: Bříza (32. Pöpperle) - Pilař, Jan Hanzlík, Dobroň, J. Řezníček, Richter, Schnabel, L. Procházka - Netík, D. Výborný, Hlaváč (45. Šindel) - Ton, Chabada, J. Marek - Olesz, Broš, Kotrla - Dragoun, Sivek, Kašpařík. Trenéři: Lener, Gudas a Jelínek.