V západočeském derby šťastnější Plzeň

PLZEŇ

Hokejisté Plzně porazili ve 30. extraligovém západočeském derby Karlovy Vary 1:0, když jedinou branku vstřelil Matějovský v první minutě druhé třetiny. Energie se snažila o aktivní hru, ale domácí obrana v čele s pozorným gólmanem Dubou, který vychytal svou první letošní nulu jim žádný gól nepovolila. Plzeňští tak neinkasovali podruhé za sebou.

V dresu Lassersbergeru se poprvé představila nová akvizice z Pardubic - útočník Jaroslav Kudrna, který nastoupil na centru třetího útoku. Domácí povzbuzeni bodem z Pardubic začali zostra. Hned první střídání přineslo brankové příležitosti Matějovského a Martina Straky, které rozchytaly hostujícího gólmana Mensatora.

Rozhodující úder a jediná branka utkání padla už po 13 vteřinách druhé části. Po chybě karlovarské obrany si najel aktivní Matějovský zpoza branky na brankoviště a přehodil padajícího Mensatora.

V polovině utkání mohli domácí přidat druhou branku zásluhou Kudrny. Jeho střelu ovšem zastavila tyč karlovarské branky. Hosté mohli srovnat při vyloučení Jindřicha. Tomíkova dorážka ale ztrácela potřebnou razanci.

Neujala se ani Hlavačkova bomba, kterou zastavila horní tyč plzeňské branky. Hosté se v závěru snažili o vyrovnání, ale domácí pozorně bránili, a navíc mohli rozhodnout z několika protiútoků, které ovšem nedokázali dotáhnout do gólového konce. Utkání tak skončilo fotbalovým výsledkem.

Plzeň - Karlovy Vary 1:0
Třetiny: 0:0, 1:0, 0:0. Branka a nahrávka: 21. Matějovský (Adamský). Rozhodčí: Nečas - Charvát, Pouzar. Vyloučení: 6:7. Bez využití. Diváci: 5990.
Plzeň: Duba - Cartelli, Jindřich, M. Výborný, Nedoma, Výtisk, Špaček - Martin Straka, Kracík (21. Adamský), Matějovský - Paroulek, J. Straka, Cibák - F. Mrázek, J. Kudrna, D. Pospíšil. Trenéři: Přerost a J. Kučera.
Karlovy Vary: Mensator - Bauer, J. Polák, Kutlák, F. Ptáček, Krajíček, Hlavačka, Suur - Dvořák, Alinč, Milan Procházka - Krátoška, Skuhravý, Kraus - Tomík, Kraft, Hurtaj - Košťál, Lipiansky, V. Polák (26. Petr Kumstát). Trenéři: Pazourek a Rulík.