Litvínov - Ústí nad Labem 1:1Ručinský se v prvním přípravném zápase trefil, Litvínov remízoval

Jednačtyřicetiletý hokejový útočník Martin Ručinský z Litvínova se hned při svém prvním startu v přípravě na nový ročník extraligy střelecky prosadil, ale Vervě to stačilo v domácím utkání proti prvoligovému Ústí nad Labem jen na remízu 1:1. Na trefu olympijského vítěze z Nagana a trojnásobného mistra světa, který v týdnu prodloužil s Litvínovem o rok smlouvu, odpověděl v závěrečné třetině Robin Kovář.

Martin Ručínský z Litvínova (vpravo) a Daniel Boháč z Ústí nad Labem

Kladno se sokem z druhé nejvyšší soutěže nezaváhalo a díky trefám Marka Hovorky a Petra Mocka z třetí třetiny vyhrálo nad nedávným účastníkem extraligy Mladou Boleslaví 2:0. Slavia zvítězila nad Znojmem 4:2 zásluhou branek Tomáše Pospíšila, Marka Tomici, Jana Stránského a Pavla Kolaříka, za účastníka EBEL snížil na 1:2 Marek Uram a na konečných 2:4 Richard Jarůšek.

Zlín se po startu na Rona Cupu v Dubnici nad Váhom představil opět na Slovensku a na ledě Zvolenu vyhrál 4:1. Domácí sice dostal do vedení v 93. vteřině Peter Zuzin, ale v druhé části otočili výsledek Antonín Honejsek, Marek Melenovský a Jaroslav Balaštík, který ještě v závěru druhou trefou dovršil výsledek.

Přípravné hokejové zápasy:
Rytíři Kladno - BK Mladá Boleslav 2:0 (0:0, 0:0, 2:0)
Branky: 41. Hovorka, 47. Mocek.
HC Slavia Praha - Orli Znojmo 4:2 (1:0, 3:1, 0:1)
Branky: 6. Pospíšil, 21. Tomica, 28. Stránský, 31. Kolařík - 23. Uram, 56. Jarůšek.
HC Verva Litvínov - HC Slovan Ústečtí Lvi 1:1 (0:0, 1:0, 0:1)
Branky: 36. Ručinský - 45. R. Kovář.
HKm Zvolen - PSG Zlín 1:4 (1:0, 0:3, 0:1)
Branky: 2. P. Zuzin - 33. a 60. Balaštík, 22. Honejsek, 29. Melenovský.
Přípravný hokejový zápas v Kützbühelu (Rakousko):
HC TWK Innsbruck - Vítkovice Steel 3:4 (2:1, 1:1, 0:2)
Branky: 3. Fox, 19. Pedevilla, 40. Insana - 11. Strapáč, 28. T. Káňa, 44. Klimek, 58. Šedivý.