Hokejisté Slavie vyhráli v přípravě nad Kladnem

Hokejisté pražské Slavie zdolali v jediném dnešním souboji extraligových celků v přípravě Kladno 3:1. Litvínov si doma připsal výhru 5:1 nad korejským klubem High1 a Zlín zvítězil na ledě Skalice 5:2.

Kapitán Slavie Petr Kadlec (vpravo) se svými spoluhráči

Slavia v Edenu vedla díky trefám Hertla a Krenželoka 2:0. Na konci úvodní třetiny snížil Dalecký a v 55. minutě mohl vyrovnat z trestného střílení Valský. Ale neuspěl a výsledek naopak pojistil Vladimír Růžička mladší.

Litvínov proti účastníkovi Asijské ligy rozhodl ve druhé třetině. V úvodním dějství ještě na vedoucí gól Ručinského odpověděl ve vlastním oslabení Lee Yu-Won, ale v prostřední dvacetiminutovce se prosadil dvakrát Hanzl a v přesilovce Gerhát. Ve 45. minutě ještě uzavřel skóre Majdan.

Zlín oplatil Skalici týden starou porážku z Rona Cupu v Dubnici nad Váhom (4:6), když už v 25. minutě vedl díky brankám Köhlera, Veselého, Balaštíka a Čecha už 4:0. Domácí díky Pálffymu a Školiakovi snížili, výhru ale pojistil v 50. minutě Holík.

Vítkovice v Rakousku po výhře nad Innsbruckem 4:3 rozdrtily dalšího účastníka EBEL Villach 9:1. Domácí drželi krok jen v úvodní části, kdy po trefách Szturce a Voráčka ještě snížil Damon, ale v druhé třetině zúročili Ostravané převahu díky Kolouchovi, Strapáčovi, Radimu Hruškovi a Svačinovi. V závěrečném dějství ještě vylepšili skóre Kucsera, znovu Hruška a Jan Káňa.

Přípravné hokejové zápasy:
HC Slavia Praha - Rytíři Kladno 3:1 (2:0, 0:1, 1:0)
Branky: 6. Hertl, 16. Krenželok, 58. V. Růžička - 20. Dalecký.
HC Verva Litvínov - High1 5:1 (1:1, 3:1, 1:0)
Branky: 25. a 36. Hanzl, 12. Ručinský, 27. Gerhát, 44. Majdan - 20. Lee Yu-Won.
HK 36 Skalica - PSG Zlín 2:5 (0:2, 1:2, 1:1)
Branky: 39. Pálffy, 47. R. Školiak - 7. Köhler, 11. Veselý, 24. Balaštík, 25. F. Čech, 50. Holík.
EC Villach SV - HC Vítkovice Steel 1:9 (1:2, 0:4, 0:3)
Branky: 16. Damon - 26. a 57. R. Hruška, 9. Szturc, 13. Voráček, 24. Kolouch, 25. Strapáč, 34. Svačina, 50. Kucsera, 60. J. Káňa.