Salcburk - Č. Budějovice 0:3České Budějovice vyhrály v European Trophy v Salcburku

Hokejisté Českých Budějovic vyhráli v European Trophy na ledě obhájce triumfu Salcburku 3:0 a připsali si v Severní divizi v pátém zápase druhou výhru. Mountfield rozhodl už v úvodním dějství, když se v sedmé minutě trefil Květoň a v 18. minutě zvýšil Červený. Na začátku závěrečného dějství dovršil výsledek v přesilovce znovu Červený.

Radost hokejistů Českých Budějovic

Karlovy Vary na turnaji O pohár prezidenta Baškirské oblasti v Ufě vyhrály nad domácím Salavatem Julajev 4:1. Ve druhé minutě otevřel skóre Kumstát a pět vteřin do konce úvodní třetiny zvýšil Doležal. Za domácí snížil ve 26. minutě Stepanov, ale na konci druhého dějství vrátil Energii dvoubrankové vedení Zaťovič a ještě osm vteřin před koncem pojistil výsledek Skuhravý.

Kladno doma porazilo dalšího účastníka KHL Neftěchimik Nižněkamsk s českými útočníky Petrem Koukalem a Janem Kolářem 5:4. V šesté minutě otevřel skóre v přesilovce Hlaváč, náskok zvýšil Libor Procházka, na Kolářovo snížení v početní výhodě v druhé části rychle odpověděl Valský a v 39. minutě výšil na 4:1 Látal. Alševskij v přesilovce a Osala pak snížili na 3:4, ale ve 49. minutě ujel ve vlastním oslabení Látal a branka Osaly v početní výhodě už Nižněkamsku nebyla nic platná.

Zlín doma vyhrál nad Zvolenem 5:4, když získal na začátku úvodní části vedení díky Linhartovi a ve 23. minutě zvýšil v přesilovce na 2:0 Tesařík. V závěrečné třetině nejdříve na Chovanovo snížení v početní výhodě odpověděl rovněž v přesilovce Veselý a na Zuzinovu trefu rychle reagoval Čajánek a výsledek ještě pojistil Köhler.

Litvínov vyhrál nad německým druholigovým Wiesswasserem Lausitzer Füchse 4:1. Severočeši vedli díky Smolka a Hüblovi 2:0, na Fischerovo snížení reagovali Posmyk a Baláž.

Hokejová European Trophy:
Severní divize:
Salcburk - HC Mountfield České Budějovice 0:3 (0:2, 0:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 7. L. Květoň (Mertl, Frühauf), 18. Červený (Mikuš), 42. Červený (Soudek, Vráblík). Rozhodčí: Bernerker, Graber - Hofstätter, Smaibidlo (Rak.). Vyloučení: 6:5, navíc Glenn 10 min., Kinasewich (oba Salcburk) 5 min. a do konce utkání. Využití: 0:1. Diváci: 2057.
Kärpät Oulu - Lulea Hockey 2:4 (za domácí Plíhal 0+1).
Jižní divize:
JYP Jyväskylä - KalPa Kuopio 2:5, HV 71 - Linköping HC 4:1.
Východní divize:
Djurgaarden IF - Brynäs IF 5:4 posam. nájezdech.
Přípravné zápasy:
Verva Litvínov - Weisswasser Lausitzer Füchse 4:1 (1:0, 2:1, 1:0)
Branky: 17. Smolka, 24. V. Hübl, 40. Posmyk, 48. Baláž - 28. Fischer.
Rytíři Kladno - Neftěchimik Nižněkamsk 5:4 (2:0, 2:1, 1:3)
Branky: 39. a 49. M. Látal, 6. Hlaváč, 15. L. Procházka, 35. Valský - 46. a 54. Osala, 34. J. Kolář, 41. S. Alševskij.
PSG Zlín - HKm Zvolen 5:2 (1:0, 1:0, 3:2)
Branky: 5. Linhart, 23. Tesařík, 53. Veselý, 56. Čajánek, 58. Köhler - 44. Chovan, 55. Zuzin.