Znojmo opět neuspělo na domácím ledě

čfoPrávo

Střelecká mizérie znojemských hokejistů pokračuje. Z řady příležitostí překonali gólmana Slavie Fraňka jen jednou a počtvrté v řadě doma prohráli. Museli se obejít bez potrestaných Eliáše, Kvetana a Bičánka, který se kvůli zranění omluvil i z účasti v reprezentačním týmu na Karjala cupu.

Znojemský Havlát proměnil v úvodu jednu ze svých dvou šancí a poté ještě přichystal ideální střeleckou příležitost Eratovi, jehož ovšem vychytal Franěk. Zvýšit vedení se nepovedlo ani Pucherovi, byť se na okamžik ocitl zcela sám před slávistickým gólmanem.

Domácí pokračovali v náporu i v prostřední dvacetiminutovce. Další tutovky zahodili znovu Pucher, Vorel a Havlát. Trest přišel dvě vteřiny před druhou přestávkou, kdy ze skrumáže vyrovnal zblízka Duda.

Znojmo postihl další šok hned po 48 sekundách poslední části. Sup proměnil únik po levém křídle v druhý gól Slavie, který se ukázal být rozhodující. Domácí sice nesložili zbraně, ale Fraňkova branka pro ně byla včera zakletá. Nevyrovnali ani v závěrečné power-play.

Milan Kastner, trenér Znojma: "Opět jsme nedávali góly. Naši hráči si už nevěří, naopak soupeř šel štěstí naproti."

Jiří Kalous, asistent trenéra Slavie: "Trpělivou hrou jsme dosáhli na tři body. Dařilo se nám v oslabení a perfektně zachytal Franěk."

Znojmo - Slavia 1:2
Třetiny: 1:0, 0:1, 0:1. Branky a nahrávky: 6. Havlát (P. Pucher) - 40. Duda, 41. Sup (J. Beránek). Rozhodčí: Turčan - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 5:9. Bez využití. Diváci: 4371.
Znojmo: Vokoun - Soudek, Benák, K. Rachůnek, Křetinský, Mojžíš, Šmach - Uram, Vorel, P. Pucher - Ludvík, Haman, Plášek - Kucharčík, Barus, Ondřej - Havlát, R. Erat. Trenéři: Kastner, Dočekal.
Slavia: Franěk - J. Novák, Kolařík, P. Kadlec, Klouček, Žabka, Graňák - D. Hruška, J. Beránek, Sup - Duda, Vašíček, Antoš - Vlasák, Stümpel, Tomica - M. Kopecký, P. Martinec, R. Dlouhý. Trenéři: Růžička, Weissmann a Kalous.
Další zápasy 21. kola extraligy
Třinec - Zlín 3:2
Vsetín - Litvínov 4:1
Kladno - Liberec 5:4
Dukla Jihlava - Pardubice 1:6
Sparta - Plzeň 5:4 pp
Zápas K. Vary - Vítkovice, jenž se měl hrát v sobotu 6. listopadu, byl odložen kvůli epidemii střevní chřipky v západočeském celku.