Litvínov nezvládl závěr ve Vsetíně

VSETÍN

Úvod zápasu ovlivnila první branka Vsetína, která padla už po pětatřiceti vteřinách, když Brabenec zpoza branky uvolnil střelce Veselého, který nedal litvínovskému Jarinovi šanci. Hosté pak nadlouho převzali iniciativu a nevadilo jim ani, když šli do oslabení. I ve čtyřech Severočeši stále hrozili Čechmánkově brance.

Vyrovnání se ale dočkali až ve druhé třetině, kdy pohlednou kombinaci zakončil přesnou tečí Hübl. Valaši byli pod tlakem, jenže zanedlouho zase strhli vedení na svou stranu poté, co se od modré nezadržitelně trefil nejproduktivnější vsetínský bek Klesla.

Ve třetí dvacetiminutovce domácí vsadili na brejky a vyplatilo se jim to. Kovář se prosadil důrazem, po Demelově přihrávce se puk dostal k volnému Vakovi a ten se nemýlil - 3:1. To ale nebylo vše.

Hned za osm vteřin si po buly najel mezi kruhy Zadina a bylo to o tři branky. To už Jarina nevydržel a pustil do branky Maříka. Ten sice neinkasoval, ale zvrat už domácí nepřipustili.

Jan Neliba, trenér Vsetína: "Litvínov má silný kádr, hlavně útok, a bylo problém ho uhlídat. Nás ale podržel Čechmánek a vysoká bojovnost."

Josef Beránek, trenér Litvínova: "Dobrý zápas, pro nás bohužel jen první dvě třetiny. Závěr jsme nezvládli. Kdo nepromění šance, prostě nemůže vyhrát."

Vsetín - Litvínov 4:1
Třetiny: 1:0, 1:1, 2:0. Branky a nahrávky: 1. Veselý (Brabenec, Radivojevič), 33. Klesla (Brabenec), 46. Vak (Demel, Kovář), 46. Zadina (Jaškin, Gřegořek) - 29. V. Hübl (Kubinčák, Škoula). Rozhodčí: Bolina - Lipina, Pospíšil. Vyloučení: 3:6, navíc Klobouček (Litvínov) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 3622.
Vsetín: Čechmánek - Jaškin, Gřegořek, Němec, Gýna, Klesla, Frolo - Radivojevič, Brabenec, Veselý - Zadina, Vlach, Selingr - Kovář, Vak, Demel. Trenéři: Stavjaňa, Neliba.
Litvínov: Jarina (46. Mařík) - Šlégr, Škoula, Kroupa, Skuhrovec, Hranáč, Ťupa, od 50. min. navíc Poživil - Balázs, Reichel (21. Klobouček), Ručinský - L. Havel, V. Hübl, Kubinčák - T. Kůrka, Branda, Gombár. Trenéři: Beránek, Jeřábek.
Další zápasy 21. kola extraligy
Třinec - Zlín 3:2
Znojmo - Slavia 1:2
Kladno - Liberec 5:4
Dukla Jihlava - Pardubice 1:6
Sparta - Plzeň 5:4 pp
Zápas K. Vary - Vítkovice, jenž se měl hrát v sobotu 6. listopadu, byl odložen kvůli epidemii střevní chřipky v západočeském celku.