Plzeň náskok na Spartě neudržela

Hokejisté Sparty udrželi domácí neporazitelnost, byť o vítězství nad Plzní rozhodli až v nastaveném čase. Domácí si celé dvě třetiny nevěděli rady s pozornou obranou hostů a pustili Západočechy do tříbrankového vedení. Ve třetí části ale čtyřmi trefami během jedenácti minut otočili skóre.

Pražané bez zraněných Hlaváče i Broše inkasovali v 73. vteřině z první střely na branku, když Jindřichovu ránu od modré před Břízou včas přizvedl Cibák.

Úplně volný Matějovský po Nedomově pasu snadno zvyšoval plzeňské vedení a dobře chytající Duba si poradil s oběma šancemi Chabady. Když hosté v polovině utkání využili přesilovku a rozčilený Bříza po osobním trestu musel předčasně do sprch, byla Sparta na dně.

Zvedla ji až využitá přesilovka v úvodu třetího dějství, chybující defenzíva hostí nabízela pražskému celku další šance a výsledek se bleskově otočil.

Poslední slovo měl však soupeř, jemuž se na cizím ledě mimořádně daří, z deseti utkání venku nebodoval jen ve dvou. Remízu v řádné hrací době Plzni zachránil Martin Straka, jenž zblízka přelstil náhradníka Pöpperleho.

Prodloužení se ovšem nehrálo ani dvě a půl minuty, když na útočné modré napřáhl Pilař a Duba byl proti jeho ráně bezmocný.

Slavomír Lener, trenér Sparty: "Dlouhá nám vázla kombinace, vyhráli jsme ale na srdce."

Jiří Kučera, asistent trenéra Plzně: "Bod bychom před utkáním brali, vzhledem k třígólovému náskoku je pro nás ztrátou."

Sparta - Plzeň 5:4 pp
Třetiny: 0:2, 0:1, 4:1 - 1:0. Branky a nahrávky: 42. Jan Hanzlík (Netík), 47. Pilař (P. Nedvěd), 50. Ton (J. Řezníček), 53. Marek (J. Řezníček, Ton), 63. Pilař (P. Nedvěd) - 2. Cibák (Jindřich, J. Straka), 8. Matějovský (Nedoma), 29. Jindřich (Paroulek, Kracík), 56. Martin Straka (Kracík). Rozhodčí: Husička - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 8:9, navíc Bříza do konce utkání, Kašpařík 5 min. a do konce utkání - D. Pospíšil 10 min., F. Mrázek 5 min. a do konce utkání. Využití: 2:1. Diváci: 5485.
Sparta: Bříza (29. Pöpperle) - Dobroň, J. Řezníček, Pilař, Jan Hanzlík, Richter, Schnábel, L. Procházka - Ton, Kašpařík, Marek - D. Výborný, P. Nedvěd, Chabada - Dragoun, Sivek, Kotrla - Olesz, Netík. Trenéři: Lener, Gudas a Jelínek.
Plzeň: Duba - Nedoma, M. Výborný, Cartelli, Jindřich, Výtisk, Špaček - Martin Straka, Kracík, Matějovský - Paroulek, J. Straka, Cibák - F. Mrázek, Jaroslav Kudrna, D. Pospíšil - Míka, Adamský, Důras. Trenéři: Přerost, J. Kučera.
Další zápasy 21. kola extraligy
Třinec - Zlín 3:2
Vsetín - Litvínov 4:1
Znojmo - Slavia 1:2
Kladno - Liberec 5:4
Dukla Jihlava - Pardubice 1:6
Zápas K. Vary - Vítkovice, jenž se měl hrát v sobotu 6. listopadu, byl odložen kvůli epidemii střevní chřipky v západočeském celku.