Plzeňský Vlasák si zastřílel proti Litvínovu, Třinec přejel mistrovské Pardubice

Hokejisté mistrovských Pardubic vstoupili do nového ročníku Tipsport extraligy porážkou na ledě Ocelářů z Třince 1:4. Plzeň porazila Litvínov 6:4 zejména díky střelecky disponovanému Tomáši Vlasákovi, jenž se blýskl hattrickem. Dva body vydolovali v Kladně liberečtí Bílí Tygři, kteří vyhráli 2:1 po samostatných nájezdech. Tři body si pak z Českých Budějovic vezou Vítkovice, s prázdnou naopak odjela ze Zlína pražská Slavia. Nájezdy rozhodovaly rovněž v utkání mezi Spartou a Karlovými Vary. O vítězství domácích 2:1 rozhodl Jánský.

Slezané zadělali proti Pardubicím na tříbodový zisk již v první třetině. Skóre otevřel v 9. minutě v přesilovce tvrdou ranou Zíb a stejný hráč přidal o šest minut později i druhý gól. Do první přestávky se do střelecké listiny zapsal také Martin Růžička, který v utkání zaznamenal ještě dvě asistence. V prostřední dvacetiminutovce pak Oceláři skóre navýšili, když se z dorážky prosadil Bonk. Hosté v závěrečné části alespoň zkorigovali stav díky Somíkově trefě.

Zlín zdolal Slavii 2:1. Vítězství zařídil domácím v 56. minutě Bedřich Köhler, jenž z otočky překonal brankáře Kopřivu.

V utkání bohatém na góly zdolala Plzeň před vlastním publikem Litvínov 6:4. Indiáni sice postrádali v sestavě Martina Straku, přesto si s Vervou dokázali poradit. Na ledě zářil Tomáš Vlasák, který dosáhl hattricku.

Kladnu zařídil bod Patera

Napínavé střetnutí sledovali diváci v Kladně. Liberec šel do vedení po zásahu Galamboše a svůj těsný náskok držel až do poslední minuty. Rytíři v ní však odvolali gólmana Cháberu a v šesti se dočkali vyrovnání, které obstaral Patera. Dramatický souboj nakonec dospěl až do samostatných nájezdů. Ty ukončil v páté sérii hostující forvard Tomáš Netík. Bílí Tygři si tak odvezli z Kladna dva body.

Českobudějovický Mountfield skóroval proti Vítkovicím již v 1. minutě. Po přečíslení dva na jednoho rozvlnil síť Květoň. Jenže svěřenci trenéra Mojmíra Trličíka v rozmezí 6. a 8. minuty stav obrátili, když se postupně trefili Szturc a Rehák. V polovině duelu zvýšil na 3:1 Svačina a stejný hráč odpověděl ve 45. minutě na snížení z hole Deje. Definitivní podobu výsledku pak dal v 54. minutě Strapáč. V bráně jihočeského celku dostal při zranění Jakuba Kováře poprvé od začátku důvěru mladý gólman Pavel Kantor, který doposud odchytal v nejvyšší soutěži včetně play-off 111 minut.

V duelu mezi pražskou Spartou a Karlovými Vary, za které chytal místo Mensatora Tomáš Závorka, udeřili jako první hosté. Už ve druhé minutě zamířil do černého Kumstát. Holešovický tým srovnal stav v 52. minutě zásluhou Tona. V prodloužení branka nepadla a na řadu tak přišly nájezdy. V dovednostní činnosti byli úspěšnější sparťané. Vítězný gól vsítil Jánský.

Hokejová Tipsport extraliga - 1. kolo
Odehráno ve čtvrtek
Chomutov - Brno 2:4
Pátek
Třinec - Pardubice 4:1on-line
Branky: 9. a 15. Zíb, 17. M. Růžička, 28. Bonk - 45. Somík.
Kladno - Liberec 1:2 po sam. náj.on-line
Branky: 60. Patera - 31. Galamboš, rozh. nájezd Netík.
Č. Budějovice - Vítkovice 2:5on-line
Branky: 1. L. Květoň, 34. Dej - 32. a 45. Svačina, 6. Szturc, 8. Rehák, 54. Strapáč.
Plzeň - Litvínov 6:4on-line
Branky: 10., 39. a 51. Vlasák 7. Pletka, 28. Johnson, 32. Dan Růžička - 3. Majdan, 25. Posmyk, 46. J. Černý, 55. Lukeš.
Zlín - Slavia Praha 2:1on-line
Branky: 27. Čajánek, 56. Köhler - 46. Jelínek.
Sparta Praha - Karlovy Vary 2:1 po sam. náj.on-line
Branky: 52. Ton, rozh. nájezd Jánský - 2. Kumstát.