Hattrick Vlasáka, produktivní Třinečtí. Vyberte nej hráče 1. kola hokejové extraligy

S právě rozběhnuvším se jubilejním dvacátým ročníkem samostatné hokejové Tipsport extraligy pro vás redakce Sport.cz připravila novinku. Po každém kole čtenářům nabídneme desítku hráčů, kteří svými výkony vynikali. Na vás pak bude, abyste vybrali toho nejlepšího. Který z hokejistů vás nejvíce upoutal v 1. kole?

Martina Růžičku z Třince (vlevo) stíhá Jan Kolář z Pardubic

Dnešní nabídce vévodí třinečtí Oceláři, kteří tvoří rovnou polovinu. Dva zástupce má Plzeň, po jednom Zlín, Liberec a Litvínov.

Peter Hamerlík
HC Oceláři Třinec
Gólman třineckých Ocelářů byl jednou z hlavních postav svého týmu ve vítězném zápase 4:1 proti Pardubicím. Inkasoval až v poslední třetině za rozhodnutého stavu. Úspěšnost zákroků: 96,77%.
Luboš Horčička
PSG Zlín
V brance dostal přednost před mladším Sedláčkem a Berani toho litovat nemuseli. Zlín porazil Slavii 2:1 a Horčičku překonal jen Jelínek. Úspěšnost zákroků: 96,97%.
Marek Pinc
Bílí Tygři Liberec
Chybělo málo a mohl se stát prvním gólmanem v sezóně, který by vychytal nulu. Jenže třicet vteřin před koncem základní hrací doby jej překonal kladenský Patera. V nájezdech však Liberci zajistil bod navíc. Úspěšnost zákroků: 96,88%.
Josef Hrabal
Jedna z ústředních postav třineckých Ocelářů v zápase s úřadujícím mistrem z Pardubic. Během první třetiny připravil všechny tři trefy a nakonec se mohl radovat z výhry 4:1.
Lukáš Zíb
Další z beků Třince, který v úvodním kole zářil. Nejprve v deváté minutě otevřel skóre, o šest minut později přidal druhý gól.
Radek Bonk
Kapitán šel svému týmu příkladem. V první třetině nahrál na dvě branky, v té prostřední se prosadil sám.
Viktor Hübl
HC VERVA Litvínov
Jediný hráč, který se do našeho výběru procpal, přestože jeho celek nezískal ani bod. Litvínov Plzni podlehl 4:6, Hübl však připravil tři branky Chemiků. O jeho dobrém výkonu svědčí, že v hodnocení účasti na ledě má bilanci +2.
Jan Kovář
HC Škoda Plzeň
Jeden ze dvou hráčů Plzně v našem výběru. Bratr českobudějovického gólmana Jakuba posbíral tři asistence.
Martin Růžička
Do Třince se vrátil po nepříliš povedeném ročním angažmá v KHL. Potvrdil ale, že bude posilou. Bilance gólu a dvou asistencí mluví za vše.
Tomáš Vlasák
Ten nejlepší výkon na závěr. Ostřílený plzeňský forvard se trefil v každé třetině utkání s Litvínovem a jako první v letošní sezóně zaznamenal hattrick. Navíc zaznamenal jednu asistenci.
Který hráč byl hvězdou 1. kola hokejové Tipsport extraligy?