Vítkovice - Zlín 3:0Vítkovice udolaly Zlín a mají plný počet bodů

1. Burger 1 : 0
38. Burger 2 : 0
48. Barinka 3 : 0

Hokejisté Vítkovic porazili Zlín 3:0 a po druhém extraligovém kole zůstávají bez ztráty bodu. Dvěma góly jejich výhru zařídil Jiří Burger. Zlín se domácím minimálně vyrovnal v počtu vypracovaných šancí, ale hostující střelce doslova uhranul gólman Roman Málek, který perfektní výkon ozdobil čistým kontem. Byla to jeho už 54. nula v nejvyšší soutěži.

Zlín se s úvodním buly vrhnul do ofenzívy, jenže zapomněl na zadní vrátka a Burger mu už po 33 sekundách z brejku bombou na Horčičkovu vyrážečku vstřelil gól.

První pětiminutovka patřila domácím, ale pak začali přebírat otěže zápasu hosté. Okál zblízka nedopravil kotouč do odkryté brány, parádně se před Málka uvolnil Ondráček, ale kvůli faulu už nestihl přesně zakončit. V následné přesilovce měl dva góly na hokejce Köhler, Málka však nepřetlačil. Domácí ofenzívu připomenul Szturc, který v 17. minutě unikl po levém křídle, Horčičku ale neprostřelil.

Zlín na Málka intenzivně dotíral i ve druhé třetině, ale vítkovický gólman exceloval. Se štěstím kdesi ve výstroji ukryl nepříjemný Honejskův bekhend, proti kličce osamoceného Ondráčka zase pohotově vymrštil beton.

Ačkoliv Berani byli i v prostředním dějství nebezpečnější, zase ho o gól prohráli. Agilní Ondráček v 37. minutě nevyužil slibný nájezd v přečíslení a jak využívat gólové možnosti, hostům z protiútoku předvedl Burger, který po Szturcově nabídce neomylně zavěsil pod břevno. Zlínskou beznaděj vzápětí zvýraznil Balaštík, jehož si opět vychutnal Málek.

Zlínští kanonýři na něj dnes byli krátcí. Výsledek tak definitivně vyřešil třetí gól. Vstřelil ho ve 48. minutě v přesilové hře Barinka, jehož nápřah od modré čáry prolétl až do sítě.

HC Vítkovice Steel - PSG Zlín 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 1. Burger (Malík), 38. Burger (Szturc, Sloboda), 48. Barinka (Klimek). Rozhodčí: Mikula, Šír - Jindra, Skopal. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:0. Diváci: 6050.
Vítkovice: Málek - Malík, Kudělka, Barinka, Rehák, Sloboda, Voráček, Ondrušek - Ujčík, Burger, Szturc - Svačina, Roman, Klimek - Huna, R. Hruška, Walker - Šedivý, Strapáč, Kucsera. Trenéři: Trličík a Moták.
Zlín: Horčička - Hamrlík, Linhart, Zámorský, Řezníček, Matějíček, Tesařík - Balaštík, Leška, Köhler - Honejsek, Čajánek, Veselý - Okál, Holík, Čech - Kubiš, Melenovský, Ondráček. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík a Hrazdira.