Brno - Kladno 3:1Brněnská Kometa porazila Kladno bez Jágra a Plekance

31. Kováčik 1 : 1
49. Bičánek 2 : 1
51. Hořava (penalta) 3 : 1

Brno

Hokejisté Komety Brno zdolali v domácí premiéře ve druhém kole extraligy Kladno 3:1, když rozhodli dvěma góly v závěrečné třetině. Loňští finalisté extraligy zužitkovali dvě přesilové hry, při nichž se prosadili střelecky obránci Jozef Kováčik a Radim Bičánek, třetí gól přidal Miloslav Hořava z trestného střílení. Za Kladno ještě nenastoupily jeho hlavní hvězdy - Jágr s Plekancem.

Do sestavy Komety se vrátil uzdravený Holec, na marodce ale stále zůstali Němec, Divíšek a Petrovický. Kladno se pokoušelo od úvodních minut o aktivní hru spojenou s důsledným napadáním soupeře po ztrátě kotouče. Stejnou taktiku zvolili Brňané a oba celky spoléhaly na pozornou obranu. Brankáři Trvaj i Chábera si tak dlouho drželi čisté konto.

Oboustranně opatrný hokej hodně připomínal oba vzájemné duely ze základní části minulého ročníku, které byly chudé na branky. Oba duely tehdy vyhrála Komety 1:0.

Čekání na premiérovou branku na brněnském ledě trvalo 26 minut. Natěšení fanoušci se ale dočkali gólu v domácí síti. Po vyloučeních Dlouhého a následně Malce využilo Kladno 39 sekundovou přesilovku pět na tři. Po akci Patery s Hlaváčem prostřelil brankáře Trvaje Hovorka. Brňané odpověděli o pět minut později, když při přesilovce na tvrdou střelu obránce Kováčika od modré čáry zareagoval brankář Chábera hodně pozdě.

Po vyrovnaných úvodních dvou třetinách se už závěr zápasu odehrál v režii domácího týmu. Útočné dravosti Brňanů čelilo často Kladno jen za cenu faulů. K získání náskoku pomohla Brňanům přesilovka pět na tři. Stejně jako při prvním gólu se i tentokrát prosadili obránci, na Bičánkovu ránu od modré Chábera nedosáhl.

Náskok svěřence trenéra Zdeňka Venery povzbudil, soupeře dostali pod tlak. V 51. minutě unikl domácí útočník Hořava, kterého při cestě na branku zastavil Macholda jen sražením na led. Trestné střílení zkušený Hořava proměnil blafákem do bekendu. Takticky hrající Kometa už dvougólový náskok udržela.

HC Kometa Brno - Rytíři Kladno 3:1 (0:0, 1:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 31. Kováčik (T. Svoboda, J. Hruška), 49. Bičánek (Žižka, Jakub Svoboda), 51. M. Hořava z trestného střílení - 26. Hovorka (Patera, Hlaváč). Rozhodčí: Jeřábek, Minář - Bryška, Novák. Vyloučení: 4:5. Využití: 2:1. Diváci: 7200.
Brno: Trvaj - Kováčik, Žižka, Švrček, Bičánek, Valach, Malec, Valábik, Krejčiřík - Erat, Čermák, Dlouhý - T. Svoboda, J. Hruška, Jakub Svoboda - Holec, Koreis, M. Hořava - J. Káňa, Dočekal, H. Zohorna. Trenéři: Venera a Oslizlo.
Kladno: Chábera - Macholda, Drtina, David Růžička, Černošek, L. Procházka, Piskáček, Majeský, Mocek - Hlaváč, Patera, Obdržálek - Hovorka, Dragoun, M. Látal - Valský, Melka, Eberle - Kuchejda, Kuchler, Dalecký. Trenéři: Vojta, Tatíček a Kopecký.