Karlovy Vary - Třinec 2:5Třinec po obratu v druhé třetině vyhrál v Karlových Varech

60. Bonk 2 : 5

Hokejisté Třince zvítězili v 2. kole extraligy na ledě Karlových Varů 5:2 a dostali s plným počtem bodů díky nejlepšímu skóre do čela tabulky. Oceláři sice prohrávali po první třetině 1:2, ale zápas zlomili na svou stranu třemi góly ve druhém dějství. Dvěma góly a jednou asistencí se podílel na výhře Ocelářů útočník Martin Růžička. Tři body za gól a dvě přihrávky zaznamenal také Radek Bonk.

Domácí Energie nastoupila stejně jako v úvodním utkání na Spartě v brance se Závorkou. Utkání nezačalo pro Karlovarské šťastně. Již ve druhé minutě byl za držení vyloučen Gründling a Třinec trestal. V čase 2:33 otevřel skóre po nezištné přihrávce Peterka Květoň.

Následně se mohlo měnit skóre na obou stranách, ale domácí Zaťovič, ani hostující Zagrapan neuspěli. Navrch postupně získávali Západočeši. Krásnou individuální akcí předvedl Zucker a ve 13. minutě už domácí vyrovnali. Nenápadnou střelu mezi Hamerlíkovi betony procedil Kanaďan Kohn. Narůstající tlak domácích zúročil v 16. minutě Zucker, který si při signalizovaném vyloučení vychutnal třineckého brankáře.

Hned na začátku druhé třetiny se Západočechům naskytla možnost zvýšit. Při vyloučení Hrabala a Květoně však téměř dvouminutovou přesilovou hru pět na tři sehráli špatně a Hamerlíka neohrozili. Vzápětí mohl vyrovnat Růžička, ale minul poloprázdnou branku.

Ve 25. minutě sevřel v brankovišti puk směřující do hostující branky Polanský, ale nařízené trestné střílení neproměnil Pohl. Dokonalý obrat ve vývoji zápasu přinesla 29. minuta. Hned po Bonkově vyhraném vhazování,se do pravého růžku Závorkovy branky trefil kanonýr Růžička. O 19 vteřin později dostal hosty do vedení Květoň. Ve 38. minutě domácí vypili kalich hořkosti až do dna. Po chybě Gründlinga a domácího gólmana využil další přesilovou hru Růžička.

V závěrečné třetině nepomohlo domácím ke zkorigování nepříznivého stavu ani stažení hry na tři formace. Hosté si dvoubrankové vedení s přehledem pohlídali. Při závěrečné power play ještě uzavřel skóre Bonk.

HC Energie Karlovy Vary - HC Oceláři Třinec 2:5 (2:1, 0:3, 0:1)
Branky a nahrávky: 13. Kohn (Skuhravý, Zucker), 16. Zucker (Skuhravý) - 3. D. Květoň (Peterek, Zíb), 29. M. Růžička (Bonk), 29. D. Květoň (Galvas, Adamský), 38. M. Růžička (Hrabal, Bonk), 60. Bonk (M. Růžička, Hrabal). Rozhodčí: R. Svoboda, Hodek - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 4:6. Využití: 0:2. Diváci: 2887.
Karlovy Vary: Závorka - Gründling, Kohn, M. Rohan, Gřegořek, J. Látal, Gulaši, Kloz, Prošek - Zucker, Skuhravý, Košťál - Kumstát, Pech, Zaťovič - Pohl, Keith, Skladaný - Koblasa, Vachovec, T. Rohan. Trenéři: Kýhos, Pešout a Kněžický.
Třinec: Hamerlík - Zíb, Hrabal, Roth, Galvas, Lojek, Klouček, Ovčačík - M. Růžička, Bonk, Varaďa - D. Květoň, Peterek, Adamský - Klimenta, Polanský, Rákos - Hrňa, Zagrapan, Orsava. Trenéři: Turek a Janků.