Rubriky:

Tipsport extraliga

Obhájce titulu z Pardubic posílí Hemský, klub chce angažovat i Krejčího

17. září 2012 17:16 - Pardubice

Hokejisty Pardubic posílí během výluky v NHL útočník Aleš Hemský z Edmontonu. Do hry se ale pravděpodobně zapojí až v příštím týdnu. Úřadující mistr rovněž potvrdil, že pracuje na angažování centra Davida Krejčího z Bostonu.

 

Milan Malíček, Právo

Devětadvacetiletý Hemský oblékl naposledy dres mateřských Pardubic při minulé výluce v sezóně 2004/05 a pomohl Východočechům k titulu. "Jsme domluveni, teď je potřeba dotáhnout jeho příchod administrativně," uvedl sportovní manažer klubu Petr Hemský, otec hvězdy Oilers.

"Situace v zámoří se průběžně vyvíjí. Aktuální stav je takový, že Aleš je v Edmontonu připraven přiletět do České republiky. Je potřeba vyřídit potřebné dokumenty, aby Aleš mohl za Pardubice hrát," doplnil Petr Hemský.

Start jeho potomka je prý reálný v příštím týdnu. "Na této záležitosti aktuálně pracujeme a snažíme se vše co nejdříve vyřídit. Moc se všichni těšíme, až Aleš opět nastoupí za svůj rodný klub."

Mistr světa z Vídně z roku 2005 a majitel bronzu z olympiády v Turíně z roku 2006 i z letošního světového šampionátu ve Švédsku a Finsku má v Edmontonu smlouvu na příští dvě sezóny celkem na deset miliónů dolarů. V NHL nasbíral v 559 základní části 431 bodů za 124 branek a 307 asistencí. V 30 duelech play off přidal šest tref a 11 asistencí.

Klub jedná také s elitním centrem Bostonu Krejčím, o něhož se údajně zajímal i Třinec. "To mohu potvrdit, řešíme výši jeho pojistky, v tuto chvíli nemohu říci nic bližšího. Pracujeme na tom, aby David Krejčí mohl hrát za Pardubice," doplnil Petr Hemský.

Šestadvacetiletý Krejčí, který loni pomohl Bostonu k zisku Stanleyova poháru a jako první český hokejista v historii vyhrál produktivitu play off, má s Bruins kontrakt na nadcházející tři roky celkem na 15,75 miliónu dolarů. Ve sbírce má rovněž bronz z letošního MS.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Tipsport extraliga

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..