Pardubice - Chomutov 3:4Chomutov udolal mistra v nájezdech, Piráti vezou z Pardubic dva body

Pardubice/Praha

Hokejisté Pardubic prohráli v úterní dohrávce 2. kola Tipsport extraligy před vlastním publikem s Chomutovem 3:4 po samostatných nájezdech. Východočeši sice dokázali ve třetí třetině smazat dvoubrankový náskok soupeře, na vítězství ale nedosáhli. Dva cenné body zařídil Pirátům v dovednostní činnosti Sikora.

Pardubice prahly po prvním tříbodovém zisku v sezóně a do soupeře se v úvodu pořádně zakously. Již ve 2. minutě pálil jedovatě Zohorna, jeho střela byla ale zblokována. O chvíli později se domácí už radovali. V přečíslení dva na jednoho naservíroval Somík lahůdkový puk pro Bartka, který bez přípravy dopravil kotouč za přesouvajícího se Řehoře.

Jenže Východočeši se z vedení dlouho netěšili. Hafenrichterovu šikovnou střelu ještě dokázal Růžička zneškodnit. V 8. minutě však vypálil na lapačku Hruška a pardubickému brankáři propadl puk za záda. Piráti mohli dokonce otočit stav. Nejprve se Důras důrazně tlačil ihned po vhazování před bránu a krátce nato se po zaváhání obrany ocitl sám před Růžičkou útočník Lušňák, pardubický gólman si ovšem v obou případech poradil. Závěr třetiny pak patřil znovu  domácím. Bartek po krásné přihrávce ujížděl sám na Řehoře, ten však jeho pokus po ledě kryl. Těsně před pauzou mohl skórovat ještě Vašíček, kotouč ale nezasáhl podle představ.

Pardubice pokračovaly v početní výhodě i na začátku druhé třetiny a Brendl v dobré pozici jen o kousek minul pravou tyč. V přesilovce mohli udeřit také Piráti. Na konci povedené kombinace byl Kraft, nepřehodil ale betony pardubického gólmana. Východočeši pak byli blízko gólu ve 34. minutě, jenže Bartek orazítkoval pouze břevno a tak přišel trest. Sikora obdržel skvělou přihrávku a v samostatném úniku uklidil puk k tyči. Uběhly jen dvě minuty a hosté přidali další zásah. Mrázek v přesilovce tvrdou ranou zamířil přesně do horního rohu brány.

Pardubice smazaly manko během dvou minut

Svěřenci kouče Hynka vyvinuli v závěrečné části tlak. Šagát se ještě neprosadil, v 51. minutě ale nahodil puk na bránu Starý, Řehoř měl zakrytý výhled a Pardubice snížily. Domácí toužili po vyrovnání a dočkali se. Hned o dvě minuty později se totiž odražený puk dostal až k Brendlovi, jenž neměl problém zacílit do poloodkryté klece. Pardubice chtěly obrat dokonat, jejich velký nápor však Piráti ustáli a napínavý souboj tak šel do prodloužení.

V něm byli blíž ke gólu hosté. Hned po půl minutě hry šikovně tečoval Hřebejkovu střílenou přihrávku Pulpán, Růžička však sklepl betony včas a puk lapil. Vzápětí mohl rozhodnout Lušňák, v pádu pěkně vystřelil, ani on ale síť nerozvlnil. Těsně před koncem mohl ukončit duel Kraft, netrefil však bránu a vítěze tak musely určit až samostatné nájezdy. V dovednostní činnosti byli úspěšnější Piráti, rozhodující exekuci provedl Sikora. Chomutov si tak odvezl z Pardubic cenné dva body.

Hokejová Tipsport extraliga, dohrávka 2. kola:
Pardubice - Chomutov 3:4 SN (1:1, 0:2, 2:0 - 0:0)on-line
Branky: 4. Bartek (Somík, Beech), 51. Starý (Kousal, Benák), 53. Brendl (Starý, Kousal) - 8. D. Hruška (V. Polák, M. Procházka), 35. Sikora (Hromas, Bartejs), 37. Mrázek (Rýgl, M. Procházka), rozh. nájezd Sikora. Rozhodčí: Jeřábek, Šindler - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 3:3, navíc Cetkovský (Pardubice) 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 7140.
Pardubice: M. Růžička - Vašíček, Sičák, V. Kočí, Ďaloga, Kolář, Benák - Bartek, Beech, Somík - Šagát, T. Zohorna, Starý - Brendl, Kousal, Buchtele - Semorád, Nahodil, Cetkovský. Trenéři: Pavel Hynek a Ladislav Lubina.
Chomutov: Řehoř - Pulpán, Palin, Mrázek, Rýgl, Lučka, Macháček, Bartejs - Důras, Kraft, Hřebejk - D. Hruška, V. Polák, M. Procházka - Lušňák, Zálešák, Hafenrichter - Ondřej, Sikora, Hromas. Trenéři: Jiří Doležal a Mikuláš Antoník.