Kladno - Slavia 2:3Slavia v galapředstavení zámořských hvězd přehrála Kladno, zazářil hlavně Červenka

3. Červenka 0 : 1
4. Plekanec 1 : 1
18. Sobotka 1 : 2
22. Tlustý 2 : 2
39. Kalla 2 : 3

Před zápasem fanoušky žádali, aby od nich nečekali zázraky. Že na rozdíl od ostatních hráčů ještě nejsou rozehraní. Hvězdy ze zámořské NHL však zářily hned od úvodních minut předehrávky 10. kola hokejové extraligy mezi Kladnem a Slavií. V pražské O2 areně před zraky patnácti a půl tisíc příznivců byly zámořské posily obou týmů u všech branek, mužem zápasu se pak stal slávistický forvard Roman Červenka, který výhru sešívaných 3:2 podpořil gólem a dvěma asistencemi.

Někteří diváci se ještě ani nestačili usadit, když se poprvé uvedly slávistické hvězdy ze zámoří. Vladimír Sobotka na konci třetí minuty našel Romana Červenku, který otevřel skóre. Jenže zahanbit se nedaly ani kladenské posily, a tak bylo už za 25 vteřin srovnáno. Po Jágrově zavezení puku do útočné třetiny nejprve vypálil Tlustý do tyče, z následné dorážky už Plekanec srovnal. Už po necelých 200 vteřinách hry si tak všichni „útočníci ze zámoří" připsali bod.

Kladno mělo převahu, slávisty tlačilo, byli to ale sešívaní, kteří si vytvářeli nebezpečnější šance. Tak jako Hertl nebo Žejdl, kteří postupně najížděli sami na brankáře Cháberu, tváří v tvář ale neuspěli.

A tak vše vzalo do rukou opět duo Červenka - Sobotka. První jmenovaný za brankou obral zkušeného Libora Procházku, předložil puk Sobotkovi, který vrátil Slavii vedení. A to ještě vzápětí využil dalšího okénka v obraně Rytířů Krenželok, Cháberu ale nepřelstil.

A jestliže hvězdy z NHL první třetině dominovaly, po první změně stran tomu nebylo jinak. Plekanec využil Dreslerovy hrubice ve středním pásmu, předal kotouč Tlustému a útočník Caroliny srovnal na 2:2. Na druhé straně si vyjel zpoza branky Červenka a střelou zápěstím orazítkoval tyčku.

Červenkovo galapředstavení pokračovalo

Galapředstavení Romana Červenky pokračovalo i nadále. Necelé dvě minuty před druhou sirénou přebral v útočném pásmu puk od Sobotky, místo očekávané střely nezištně našel Kallu, jenž už neměl problém trefit prázdnou klec.

V úvodu třetí třetiny byl blízko srovnání Eberle, Kopřivu však zachránila spojnice levé a horní tyčky. Tlak Kladna sílil, stoprocentní tutovku zazdil Tlustý, který z bezprostřední blízkosti přestřelil. Slavia už se do útočení pouštěla jen minimálně a soustředila se na pozornou obranu. Tři minuty před vypršením základní hrací doby se v mele před Kopřivou snažili procpat puk za čáru Eberle s Látalem, leč bez úspěchu.

Na poslední minuty sáhlo Kladno ke hře bez brankáře, a protože sudí vzápětí předčasně poslali do kabin Červenku, hrálo přesilovku šesti proti čtyřem. Vyrovnání se ale nedočkalo. I proto, že jeho tlak přibrzdil brankář Kopřiva, který v nestřežený moment posunul svou klec a rozhodčí tak museli přerušit hru.

Tipsport extraliga, středeční předehrávka 10. kola:
Kladno - Slavia 2:3on-line
Branky a nahrávky: 4. Plekanec (Tlustý, Jágr), 22. Tlustý (Plekanec) - 3. Červenka (Sobotka), 18. Sobotka (Červenka), 39. Kalla (Červenka, Sobotka). Rozhodčí: Fraňo, Jeřábek - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 6:7, navíc Červenka (Slavia) 10 min. Bez využití. Diváci: 15.575.
Kladno: Chábera - Židlický, Černošek, Majeský, Macholda, L. Procházka, David Růžička, Mocek - Jágr, Plekanec, Tlustý - Obdržálek, Patera, Hlaváč - Hovorka, Dragoun, Eberle - Valský, Kuchler, M. Látal. Trenéři: Vojta, Tatíček a Kopecký.
Slavia: Kopřiva - Kadlec, Kučný, Kolařík, J. Krejčík, Kuboš, Kempný, Dresler - Kalla, Červenka, Sobotka - Žejdl, Hertl, Krenželok - Stránský, V. Růžička ml., Sklenář - Micka, P. Jelínek, Poletín. Trenéři: V. Růžička st., Weissmann a Beránek.