Rubriky:

Tipsport extraliga

Havlát už trénuje s Kometou, do extraligy ale nezasáhne

20. září 2012 11:11

Hvězda Žraloků Martin Havlát brněnské hokejisty neposílí. Útočník San Jose sice dnes začal s hráči Komety trénovat, ale do extraligy nezasáhne z obavy ze zranění. Klub mu proto ani nezařizuje transferkartu.

 

Milan Malíček, Právo

"V kariéře mě potkalo hodně zranění a nechci teď riskovat. Narodila se nám dcera, proto jsem zavítal domů k rodičům. Musím ale poděkovat brněnským trenérům i vedení klubu, že mi umožnili přípravu s Kometou," řekl jednatřicetiletý Havlát.

Výčet Havlátových zdravotních potíží z minulosti je poměrně dlouhý. Podstoupil operace obou ramen, trápily jej problémy s třísly, na delší dobu jej vyřadilo ze hry poranění kotníku. Naposledy loni před vánočními svátky podstoupil operaci podkolenní šlachy na levé noze. Kvůli úrazům přišel například o start na olympijských hrách 2006 v Turíně a o rok později na mistrovství světa v Moskvě.

Kometa měla o Havláta zájem

"Moje pojistka je trochu jiná. I když by ji byl schopen jakýkoliv tým zaplatit, tak se nevztahuje na spoustu částí mého těla. Kdybych byl zdravotně stoprocentní, tak bych přemýšlel jinak a určitě bych hrál," vysvětlil Havlát.

Vedení Komety zatím neplánuje angažování žádného hráče z NHL. O Havláta ale mělo zájem. "I když bychom Martina rádi angažovali, tak jeho přání respektujeme," konstatoval sportovní manažer Komety Pavel Zubíček.

Před osmi lety v době výluky v NHL oblékal mistr světa z roku 2000 Havlát dres Sparty. Odehrál 21 zápasů a připsal si v nich 15 branek a osm asistencí. V zámořské soutěži má bývalý hráč Ottawy, Chicaga a Minnesoty na kontě 660 zápasů a 539 bodů (216+323).

ras, ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Tipsport extraliga

Filtr článků - Tipsport extraliga


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..