Třinec - Brno 2:4Brněnská Kometa v souboji doposud neporažených týmů odváží tři body z Třince

7. Zohorna 0 : 1
28. Růžička 1 : 1
35. Bonk 2 : 1
36. Bičánek 2 : 2
39. Hruška 2 : 3
60. Čermák 2 : 4

Hokejisté Brna zvítězili v 3. kole extraligy v Třinci 4:2 a mají tak na svém kontě maximální počet devíti bodů. Finalista minulé sezóny rozhodl o výhře doposud neporažených týmů v závěru druhé třetiny, kdy ho po dvou inkasovaných brankách v oslabení dostaly zpátky do sedla zásahy Bičánka a Hrušky.

Oceláři nastoupili poprvé v obraně s Rostislavem Kleslou, jejich jedinou posilou ze zámoří. V sestavě hostí se zase prvně objevil uzdravený Petrovický.

Již úvodní minuty nabídly svižný hokej, v němž se střídaly šance na obou stranách: domácí Varaďa z pravého kruhu trefil brankáře Trvaje, Polanského průnik zastavila horní tyč. Na druhé straně nadvakrát neuspěl Dlouhý, přičemž při opakovaném pokusu přestřelil poloodkrytou branku. Bezbrankový stav nezměnil ani závar první třinecké formace, po kterém je z protiútoku potrestal Zohorna, když parádní trefou do víka nedal Hamerlíkovi sebemenší šanci.

Prostřední část příliš hokejové krásy nepobrala, o góly ale nebyla nouze. Zejména vlivem efektivních přesilových her. Domácí otočili skóre v početní převaze brankami Růžičky a Bonka, hosty zase nakopnul zbytečný faul Květoně v útočném pásmu. Tečovanou střelou od modré srovnal Bičánek a ještě před druhou přestávkou překlopil průběžný stav na stranu Komety precizním bekhendovým blafákem Hruška.

Ve třetí třetině byli Oceláři aktivnější, jejich narůstající tlak umocnily v polovině závěrečné dvacetiminutovky i dvě přesilové výhody. Obrana Komety v čele s brankářem Trvajem ale odolávala, změnu skóre nepřinesla ani důrazná hra třineckých v brankovišti. Kotouč ještě před brankovou čárou zkrotil brněnský brankář, což potvrdil i videorozhodčí. Závěr si hosté chytrou hrou pohlídali, navíc při závěrečné power play pečetil jejich vítězství brankou z buly Čermák.

3. kolo hokejové extraligy:
HC Oceláři Třinec - HC Kometa Brno 2:4 (0:1, 2:2, 0:1)
Branky a nahrávky: 28. M. Růžička (D. Květoň, Galvas), 35. Bonk (Zíb) - 7. H. Zohorna (Koreis), 36. Bičánek, 39. J. Hruška (T. Svoboda, Jakub Svoboda), 60. L. Čermák. Rozhodčí: Blecha, Mikula - Dřínovský, M. Čech. Vyloučení: 3:7. Využití: 2:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 4367.
Třinec: Hamerlík - Zíb, Hrabal, Roth, Galvas, Lojek, Klouček, Klesla, Ovčačík - M. Růžička, Bonk, Varaďa - D. Květoň, Peterek, Adamský - Klimenta, Polanský, Rákos - Hrňa, Zagrapan, Orsava. Trenéři: Turek a Janků.
Brno: Trvaj - Kováčik, Žižka, Švrček, Bičánek, Valach, Malec, Valábik, Krejčiřík - Erat, L. Čermák, Dlouhý - T. Svoboda, J. Hruška, Jakub Svoboda - Holec, Petrovický, M. Hořava - Koreis, Dočekal, H. Zohorna. Trenéři: Venera a Oslizlo.