Slavia - Litvínov 1:2Litvínov zlomil Slavii ve třetí třetině, Červenka nedohrál

21. Lukeš 0 : 1
24. Žejdl 1 : 1
44. Majdan 1 : 2

Hokejisté Litvínova vyhráli v pátečním utkání 3. kola Tipsport extraligy na ledě pražské Slavie 2:1, když vítězný gól vstřelil ve 44. minutě v přesilovce útočník Juraj Majdan. Posila domácích ze zámořské NHL Roman Červenka do třetí třetiny kvůli zdravotním problémům nenastoupil.

Slavia nastoupila ve stejné sestavě jako v posledním duelu proti Kladnu a toužila opět po vítězství. Úvodní minuty však patřily hostům. Hned po půl minutě hry vyzkoušel pozornost gólmana Kopřivy tvrdou ranou Lukeš. V elitní formaci se vedle Sobotky a Kally představil znovu Roman Červenka a poprvé o sobě dal vědět ve 4. minutě. Kalla mu přistrčil kotouč, Červenkovi ovšem v posledním okamžiku vložil do střely hůl Posmyk a puk skončil v ochranné síti. "Sešívaní" byli postupem času stále aktivnější, v 7. minutě putoval na trestnou lavici Majdan a v početní výhodě mohli domácí skórovat. Pěknou kombinaci po ose Červenka - Kadlec - Micka zakončil posledně jmenovaný střelou vedle pravé tyče.

V polovině třetiny znovu udělaly průvan v soupeřově obraně zámořské posily. Červenka hledal před bránou Sobotku, ten puk nezasáhl, k nebezpečné dorážce se ale dostal Trávníček a Francouz musel ukázat svoje umění. O minutu později byli "červenobílí" už blízko ke gólu, po tečované Kubošově střele od modré skončil puk na břevně. Brankovou konstrukci orazítkoval také Hertl, jenž se z rohu krásně prokličkoval až před bránu, trefil však pouze tyč. Těsně před první sirénou mohl poslat domácí do vedení Hertl, po pěkné individální akci ale zblízka mířil nad břevno.

Rychlý gól Lukeše a odpověď Žejdla

Severočeši ustáli první část bez branek a do té druhé vstoupili tím nejlepším možným způsobem. Hübl se prodral až před Kopřivu, bránu sice neohrozil, odražený puk ale poslal Majdan do míst, kde číhal osamocený Lukeš, jenž uklidil kotouč k pravé tyči. Verva se však z vedení neradovala příliš dlouho. O čtyři minuty později byl vyloučen Jareš a slávisté přesilovku využili. Hertl poslal před bránu lahůdkovou přihrávku a Žejdlovi stačilo pouze nastavit hůl. Domácí fanoušci čekali obrat, jenže ten nepřišel. Naopak hosté se čím dál víc tlačili do útoku a byli nebezpeční. Po dělovce Gerháta na lapačku se zaskvěl Kopřiva. Slávistický gólman byl v pohotovosti také v polovině duelu, kdy musel čelit přečíslení soupeře tři na jednoho, po němž pálil Kubinčák. Před koncem druhého dějství měl dobrou šanci také Majdan, nedokázal ovšem najít recept na Kopřivu.

V závěrečné části chyběl v sestavě kvůli zdravotním problémům Červenka a Litvínovští vycítili šanci na tříbodový zisk. Rozhodující moment utkání přišel ve 44. minutě. Severočeši měli výhodu přesilové hry, kterou sehráli na jedničku. Po šikovné teči rozvlnil síť Majdan. Definitivní pojistku mohl přidat Posmyk, třetí gól však nepřidal. Slavia to v závěru zkusila v šesti, vyrovnat se jí ale nepodařilo. Litvínov si tak odvezl z O2 areny cenné tři body.

Tipsport extraliga, 3. kolo:
HC Slavia Praha - HC Verva Litvínov 1:2 (0:0, 1:1, 0:1)
Branky: 24. Žejdl (Hertl, Vl. Růžička ml.) - 21. Lukeš (Majdan, V. Hübl), 44. Majdan (Posmyk, V. Hübl). Rozhodčí: Turčan, Smitka - Charvát, Bejček. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:1. Diváci: 3196.
Slavia: Kopřiva - Kadlec, Kučný, Kolařík, Krejčík, Kuboš, Kempný, Dresler - Kalla, Červenka, Sobotka - Žejdl, Hertl, Krenželok - Stránský, Vl. Růžička ml., Sklenář - Micka, Jelínek, Poletín. Trenéři: Vladimír Růžička st., Ondřej Weissmann a Josef Beránek.
Litvínov: Francouz - Posmyk, Kubát, K. Černý, Stříteský, Kousalík, Gula, Jareš - Majdan, V. Hübl, Lukeš - J. Černý, Hanzl, Frolík - Kubinčák, Baláž, Gerhát - Martynek, Rapáč, Trávníček. Trenéři: Vladimír Jeřábek a Petr Rosol.