V bijci Hollwegovi poprvé bouchly saze. Proti jeho pěstím byli Karlovarští bez šance

Západočeské hokejové derby mezi Karlovými Vary a Plzní fanoušky vždy láká. A co teprve, když o sobě dá vědět i vyhlášený tvrďák ostřílený zámořskou NHL Ryan Hollweg. Devětadvacetiletý útočník Škodovky se stihl v průběhu duelu dvakrát porvat, po bitce z 55. minuty putoval spolu se svým sokem Gründlingem předčasně pod sprchy.

V americkém bijci poprvé bouchly saze už v 11. minutě. Karlovarský bek Gřegořek poslal tvrdým hitem k zemi Pituleho a Hollweg ihned přispěchal na pomoc. Možná nevědomky si však jako svůj cíl nevybral Gřegořka, nýbrž jeho spoluhráče Kloze. Ten se sice držel statečně, proti plzeňskému drsňákovi však neměl šanci.

Pět minut před koncem pak nechal Hollweg úřadovat své pěsti znovu. Po závaru před plzeňskou brankou se vrhl na urostlého zadáka Energie Martina Gründlinga, kterému se po pár přesných ranách zalil obličej krví. Oba hráči za svou boxerskou vložku vyfasovali pět minut a navrch trest do konce utkání.

Hollweg celkem v zápase vyfasoval 37 trestných minut, Plzeň na ledě Karlových Varů prohrála 4:5.