Hokejisté Brna poprvé v této sezóně ztratili body, když v utkání pátého kola Tipsport extraligy prohráli ve Zlíně 3:4 po prodloužení. Kometa si tak udržela vedení v tabulce o bod před Třincem, který doma porazil nováčka z Chomutova 2:0. Velké drama bylo k vidění i v Českých Budějovicích, kde domácí nakonec udolali Spartu s Michalem Neuvirthem v bráně 3:2.

Hokejisté Zlína se radují ze vstřelení gólu proti Kometě Brno. Vlevo zády je Bedřich Köhler.

Parádní utkání viděli diváci ve Zlíně, kam si přivezla stoprocentní bilanci vedoucí Kometa Brno. Diváky dostaly ve druhé třetině do varu bleskové změny skóre. Nejprve po vedoucím gólu Köhlera otočil poprvé vývoj zápasu dvěma trefami v rozmezí půl minuty Tomáš Svoboda. Za stejnou dobu pak vrátili Zlínu vedení Honejsek s Okálem. Ještě ve druhé třetině ovšem stihl srovnat brněnský Jakub Svoboda.

Vyrovnaný stav 3:3 nakonec vydržel až do vypršení šedesáté minuty. Bod navíc pak v prodloužení vystřelil domácím svým druhým gólem v zápase Antonín Honejsek, jenž po pasu od Petra Holíka procpal puk mezi Trvajovy betony.

Třinec se prosadil až v závěru

Nováček z Chomutova vstoupil do sezóny výborně, ale na ledě favorizovaného Třince nestačil a prohrál 0:2. Pirátům nepomohl k bodům ani premiérový start posily z NHL Michaela Frolíka. V hostujícím dresu však zářil především brankář Matúš Kostúr, který i při místy drtivém tlaku Ocelářů držel naděje hostů při životě. Bezgólový stav trval ještě necelých pět minut před koncem, kdy vyloučení Krafta potrestal Martin Růžička. V závěrečné power play pak pečetil zaslouženou výhru Třince do prázdné branky Jiří Polanský.

Sparta i s Neuvirthem prohrála

Sparťané si připsali už třetí porážku v řadě. Prohře v Českých Budějovicích 2:3 nezabránila ani posila z NHL Michal Neuvirth. Přitom domácí, jimž stále chyběl Radek Martínek, dvakrát prohrávali. Z toho jednou dokonce po gólu Jaroslava Hlinky ve sparťanském oslabení. Budějovičtí, do jejichž branky se postavil v této sezóně už třetí gólman Sáblík, ale díky brankám Knotka a Frühaufa zápas otočili.

Červenka pomohl Slavii k výhře

Slavia před mizernou diváckou kulisou v O2 areně porazila v duelu ze suterénu tabulky Karlovy Vary 3:1. Domácí kouč Vladimír Růžička už měl k dispozici uzdraveného Romana Červenku a na hře Slavie to bylo znát. V nevýrazné první třetině poslal domácí do vedení Jaroslav Kalla. Ve druhé třetině pak dodal klid domácím právě Červenka, který z trestného střílení překonal brankáře Mensatora. Ve třetí třetině zvýšil už na 3:0 Tomáš Hertl, za hosty pak jen kosmeticky upravil Vojtěch Kloz.

Hübl vystřelil Litvínovu vítězství

V Litvínově dál řádí Viktor Hübl, který dvěma body pomohl k výhře nad Vítkovicemi 4:3. Na jeho vítězný gól z konce druhé třetiny odpověděli Vítkovičtí až v poslední minutě zápasu po zásahu Vladimíra Svačiny. Víc už hosté nestihli a po slibném úvodu sezóny si tak nyní připsali třetí porážku za sebou. Vítkovický Jiří Burger se v Litvínově třístého zásahu v extralize nedočkal.

Jak nastavit hlas komentátora?
V záhlaví on-line reportáže klikněte na Nastavit zvuk. Zatímco ve starší verzi bylo možné vybrat pouze zvuk při gólu, nyní si můžete zvolit, která z osobností utkání doprovodí svým hlasem. Navíc si podle fanouškovských preferencí můžete vybrat, kterému týmu (domácím nebo hostům) bude komentátor „nadržovat". Nezapomeňte výběr uložit stiskem tlačítka Potvrdit.
Zlín - Kometa Brno 4:3 po prodlouženíon-line
Branky: 4. Köhler, 27. Honejsek, 27. Okál, 62. Honejsek - 24., 25. T. Svoboda, 36. J. Svoboda
Litvínov - Vítkovice 4:3on-line
Branky: 2. Pšurný, 27. Lukeš, 35. Martynek, 39. V. Hübl - 19. Šedivý, 36. Strapáč, 60. Svačina
Slavia - Karlovy Vary 3:1on-line
Branky: 11. Kalla, 34. Červenka, 42. Hertl - 43. Kloz