Třinec - Chomutov 2:0Růžička v závěru rozhodl o vítězství Třince nad Chomutovem

56. Růžička 1 : 0
60. Polanský 2 : 0

Hokejisté Třince porazili v 5. kole Tipsport extraligy Chomutov 2:0. O čtvrté výhře Ocelářů v ročníku rozhodl navzdory výrazné převaze až čtyři minuty před koncem svým pátým gólem v sezóně Martin Růžička, který tak zatím skóroval ve všech kolech. Hrdinou zápasu byl ale extraligový debutant Matúš Kostúr, jenž se doslova překonával, a jen jemu nováček vděčí za to, že z Třince neodjel s mnohem větším přídělem.

I se zámořskou posilou Michaelem Frolíkem se Chomutov musel v první desetiminutovce podrobit těžkému tlaku Třince, který však zahazoval šance jako na běžícím pásu. Varaďa s Růžičkou hned zkraje utkání zkoušeli natřikrát propasírovat puk za Kostúra, ale z obrovského závaru rezultovala jen potyčka Varadi s Palinem.

Domácí v úvodu mačkali soupeře jako citrón. S velkou chutí hrající Květoň se dvakrát parádně uvolnil v útočném pásmu proti přesile protihráčů, ale jednou ho vychytal Kostúr, v druhé vyložené šanci zase mířil těsně vedle.

Až pak nápor Ocelářů polevil, Chomutov však v první části Hamerlíka prakticky neohrozil. Zato Kostúr, kterého kouč Doležal postavil mezi tyče poprvé v sezóně, zasahoval celkem sedmnáctkrát.

Třinec restartoval svůj tlak v druhé části a soupeř, který nestíhal bruslit, ho přiživoval fauly. Slezané však tři přesilovky v rychlém sledu navzdory mohutnému obléhání chomutovské branky nevyužili.

Drtivý nápor znovu opadl po půli utkání. Za promarněné příležitosti mohl domácí ztrestat zkušený Hruška, zblízka ovšem Hamerlíka nepřekonal.

Na začátku třetí části nabrala třinecká převaha na obrátkách. Kostúr se opět ocitl v ohni střel, vyrazil nepříjemnou ránu Polanského a vystihl i Adamského přihrávku před prázdnou branku na Peterka.

Kostúr držel naděje nováčka heroickým výkonem až do 56. minuty. Lapil stoprocentní šanci Růžičky, který ale o pár sekund později po Varaďově přihrávce kouzlo chomutovského gólmana přece jen prolomil a zúročil intenzivní třineckou palbu v přesilové hře.

Chomutov pak v přesilovce vytvořil několik nadějných závarů před Hamerlíkem, ale nakonec do prázdné branky inkasoval podruhé z hokejky Polanského.

5. kolo hokejové Tipsport extraligy:
HC Oceláři Třinec - Piráti Chomutov 2:0 (0:0, 0:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 56. M. Růžička (Varaďa, Bonk), 60. Polanský. Rozhodčí: Hradil, Šír - Gebauer, Hlavatý. Vyloučení: 6:9, navíc Hřebejk (Chomutov) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 3474.
Třinec: Hamerlík - Hrabal, Zíb, Klesla, Galvas, Lojek, Klouček, od 21. do 40. navíc Roth, Ovčačík - M. Růžička, Bonk, Varaďa - D. Květoň, Peterek, Adamský - Klimenta, Polanský, Rákos - Zagrapan, od 21. do 40. navíc Orsava, Hrňa. Trenéři: Turek a Janků.
Chomutov: Kostúr - Palin, Pulpán, Rýgl, J. Mrázek, Pavlas, Lučka, Bartejs - Michael Frolík, Kraft, Hřebejk - D. Hruška, Duda, M. Procházka - Důras, Sikora, Hromas - Zálešák, Lušňák, Jíra. Trenéři: Doležal a Antonik.