Slavia - Karlovy Vary 3:1Hokejisté Slavie s Červenkou v sestavě zdolali Karlovy Vary

11. Kalla 1 : 0
34. Červenka (trestné střílení) 2 : 0
42. Hertl 3 : 0
43. Kloz 3 : 1

Hokejisté pražské Slavie porazili v 5. kole Tipsport extraligy Karlovy Vary 3:1 a v šestém utkání sezóny si připsali teprve druhou výhru. Vítěznou brankou z trestného střílení se na tom podílel útočník Roman Červenka, který se do sestavy vrátil po jednozápasové pauze způsobené zdravotními potížemi. Energie na své první vítězství z nedělního duelu s Plzní nenavázala a klesla na předposlední místo.

Do první šance zápasu, na který zavítala nejnižší návštěva této extraligové sezóny (2682 diváků), se dostal v šesté minutě Jelínek, bekhendovým pokusem ale proti Mensatorovi neuspěl. Při trestu slávisty Kempného ohrozil Kopřivu Gřegořek, ale Pražané odolali a v 11. minutě se dočkali vedení. Kadlec předložil puk Kallovi, který ho u levé tyčky doklepl do prázdné branky. Odpovědět se snažili Zaťovič, Pech a Skuhravý. Nikdo z nich však síť nerozvlnil.

Ve druhé části měla Slavia převahu, po Kempného střele zahrozil tečí Sobotka a nebezpečně pálil i Kalla. Pražané se pak ubránili při Růžičkově trestu a ve 34. minutě zvýšili. Unikající Červenka byl při zakončení faulovaný Doležalem a z trestného střílení upravil na 2:0. Kouč Růžička si vybral ještě oddechový čas, aby si mohla posila z Calgary oddechnout a Červenka pak střelou nad beton nedal Mensatorovi šanci.

Závěrečné dějství už nabídlo více slibných příležitostí. Po 71 vteřinách uvolnil Žejdl Hertla, jenž získal Slavii už tříbrankový náskok. Za 54 vteřin dal ale Energii naději Kloz, před kterým se po Pechově vyhraném vhazování rozestoupila slávistická defenziva.

Vzápětí při Zuckerově trestu trefil Červenka tyč a stejně skončil i Kadlecův pokus, což si následně sudí prověřili u videorozhodčího. Vzápětí měl další možnost Hertl, na druhé straně zase prověřil Kopřivu Tomáš Rohan. V závěru ještě mohl pojistit náskok domácích Tomica. Stav už však nezměnila ani závěrečná power play zvýrazněná přesilovkou Západočechů.

5. kolo hokejové Tipsport extraligy:
HC Slavia Praha - HC Energie Karlovy Vary 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 11. Kalla (Kadlec, V. Sobotka), 34. Červenka z trestného střílení, 42. Hertl (Žejdl, Kuboš) - 43. Kloz (Pech). Rozhodčí: Fraňo, Hribik - Lhotský, J. Svoboda. Vyloučení: 3:5. Bez využití. Diváci: 2682.
Slavia: Kopřiva - Kadlec, Kučný, Kuboš, J. Krejčík, Kolařík, Dresler, Kempný - Kalla, Červenka, V. Sobotka - Žejdl, Hertl, Krenželok - P. Jelínek, V. Růžička ml., Sklenář - Micka, Alinč, Tomica. Trenéři: V. Růžička st., Weissmann a Beránek.
Karlovy Vary: Mensator - Gründling, Kloz, M. Rohan, Gřegořek, J. Látal, Gulaši, Prošek - Zucker, Skuhravý, Košťál - Kumstát, Pech, Zaťovič - Pohl, Skladaný, J. Doležal - Koblasa, Vachovec, T. Rohan. Trenéři: Kýhos, Pešout a Kněžický.