Brno - Budějovice 5:1Kometa Brno rozstřílela Budějovice a je opět v čele extraligy

Brno

Hokejisté Komety Brno porazili v šestém kole extraligy Mountfield České Budějovice 5:1 a vrátili se zpět na první místo v tabulce. O výsledku rozhodla z pohledu domácích střelecky vydařená druhá třetina, v níž dali Brňané tři góly. V týmu Budějovic se představila poprvé v letošní sezóně posila z NHL Radek Martinek, který je momentálně bez smlouvy a v minulé sezóně hrál v Columbusu.

Celou první třetinu diktovali tempo aktivnější hokejisté Českých Budějovic, kteří důrazněji napadali soupeře hned po ztrátě kotouče. Touto taktikou hodně komplikovali domácím založení útoku. Kometa se trápila, v její hře bylo hodně nepřesností a jen výborný výkon brankáře Trvaje pomohl udržet čisté konto. Pokusy Komety o protiútoky většinou končily na nedůrazném zakončení.

Skóre zápasu otevřel až ve 26. minutě Jan Hruška, který se protlačil před brankáře Sáblíka a v tísni ještě stačil puk poslat do sítě. O tři minuty později dokázali Jihočeší vyrovnat. Knotek našel z prostoru za brankou volného Soudka, který prostřelil Trvaje.

Na rozdíl od první třetiny se už Brňané probrali, hráli důrazněji a vypracovali si několik dalších střeleckých příležitostí. K získání náskoku jim pomohl zbytečný faul Kotalíka, který srazil po vystřelení puku útočníka Erata na mantinel. Přesilovkou kombinaci proměnil Dlouhý, který dorazil do sítě odražený puk po tvrdé střele Kováčika od modré čáry.

Budějovice se sice ještě pokusily o vyrovnání, jejich problém ale byla hodně děravá obrana. Ve 36. minutě přidal Zohorna třetí branku a po ní se už začala vytrácet bojovnost a snaha Jihočechů.

Závěrečná dvacetiminutovka se už odehrála zcela v režii Brna, které si v rychlém sledu pojistilo vítězství po rychlých brankách Holce a Bičánka v rozmezí pouhých dvou minut. Hosté nestačili držet vysoké tempo často faulovali a hráli v oslabení.

Po páté inkasované brance si trenér Budějovic Draisaitl vzal oddechový čas a následně brankáře Sáblíka nahradil Kantorem. Necelé dvě minuty před koncem ještě mohl po faulu Vráblíka zvýšit výhru Komety Koreis, trestné střílení ale neproměnil.

6. kolo hokejové extraligy:
HC Kometa Brno - HC Mountfield Č. Budějovice 5:1 (0:0, 3:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 26. J. Hruška (J. Svoboda), 32. Dlouhý (Kováčik, Žižka), 36. H. Zohorna (Dočekal, Koreis), 45. Holec (Petrovický, M. Hořava), 47. Bičánek - 29. Soudek (Knotek). Rozhodčí: Minář, Trombík - Michal Čech, Dřínovský. Vyloučení: 4:6. Využití: 2:0. Diváci: 7200 (vyprodáno).
Brno: Trvaj - Kováčik, Žižka, Švrček, Bičánek, Valach, Malec, Valábik, Krejčiřík - Erat, L. Čermák, Dlouhý - T. Svoboda, J. Hruška, Jakub Svoboda - Holec, Petrovický, M. Hořava - Koreis, Dočekal, H. Zohorna. Trenéři: Venera a Oslizlo.
České Budějovice: Sáblík (47. Kantor) - Ptáček, Jank, Martínek, Vráblík, Frühauf, Vydarený, od 21. navíc Kolarz - Dej, Kotalík, Šimánek - Podlešák, Kašpařík, Rousek - Soudek, Knotek, Suja - Švihálek. Červený, Marek. Trenéři: Draisaitl a Bělohlav.