Rubriky:

Tipsport extraliga

Zatím nám to šlape, tak si hokej užíváme, glosoval střelec Tlustý další kladenskou výhru

28. září 2012 22:25 - Chomutov

Start Jágrova a Plekancova Kladna podle očekávání poprvé v sezóně vyprodal chomutovskou arénu, odkud si hokejisté středočeského celku odvezli tři body za vítězství 3:1. Klíčové dva góly vstřelil útočník Jiří Tlustý, který pokaždé zužitkoval skvělou souhru první kladenské formace. Zároveň tak zlomil odpor houževnatě bojujícího nováčka soutěže.

 

Roman Vondrouš, ČTK

Není divu, že Tlustý se stal po zápase nejvyhledávanější postavou ze všech aktérů extraligového duelu.„Výsledek vypadá lichotivě, ale nebylo to vůbec jednoduché utkání. O to více těší tři body. Domácí hráli velice dobře, to se musí uznat. Měli jsme problémy s tím, abychom se dostali do jejich obranné třetiny. A trošku jsme se trápili i při vlastních přesilovkách. Nemohli jsme se dlouho prosadit, ale naštěstí jsme zabrali a dali jsme potřebné branky," líčil hrdina večera.

Přesto našel na hře svého týmu v Chomutově menší neduhy. „Některé akce jsme překombinovali. Určitě nebyl v hale nejlepší led, který nesvědčil našim nahrávkám. Moc jsme chtěli hrát technicky místo toho, abychom vystřelili. Z toho se chceme poučit do dalších kol," uvažoval Tlustý.

Cenil si ale defenzivní hry svého týmu. „Dobře jsme bránili v oslabení. Dostali jsme v zápase jen jeden gól, a to byl základ k tomu, abychom vážně mohli pomýšlet na tři důležité tři body. Ani za stavu 2:1 jsme nepolevili v obraně a závěr jsme si pohlídali, takže nedošlo k nějakému hektickému finiši soupeře," podotkl forvard.

A vysekl poklonu spoluhráčům Jágrovi a Plekancovi. „To jsou hokejisté velkých kvalit a snažím se s nimi spojit na ledě. Často navíc improvizujeme. Dokážeme si vyhovět a vzájemně si pomáháme v ofenzívě, což je i pro tým hodně důležité. Musíme se ale toho držet a makat," vykládal.

„Když Jarda Jágr vezme puk, nalepí se na něj dva hráči, čímž se otevře prostor pro jednoho z nás. Musíme se Jardovi ukazovat, protože má sílu a předvídavost. Prostě to umí a hodláme z jeho výjimečnosti těžit co nejdéle. Zatím nám to šlape. Hokej si užíváme a je nádhera zahrát si takovými borci," vykládal produktivní útočník, který bere působení na Kladně za srdeční záležitost.

„V klubu jsem se naučil hrát hokej a teď mu to splácím. Nejde mi o to, abych sám exceloval. Prioritní je, že sbíráme body. Naším úkolem je pomoci mužstvu před případným odjezdem do zámoří," uzavřel Tlustý.

Josef Pešout, Sport.cz, Právo

Zrušit


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..