Kladno i díky dvěma gólům Jágra přejelo Budějovice, Plzeň poslala Spartu na dno

Hokejová Tipsport extraliga pokračovala v neděli kompletním 7. kolem. Pátou výhru v řadě zaznamenalo rozjeté Kladno, jehož lídr Jaromír Jágr přispěl k výhře 6:2 na ledě Českých Budějovic dvěma góly. Vedoucím celkem extraligy zůstala i přes prohru po nájezdech v Litvínově brněnská Kometa, bodově se ale na ni dotáhl Třinec, který porazil v prodloužení Liberec, třetí Kladno je o bod zpět. Nejhorším celkem extraligy je od neděle pražská Sparta, která prohrála na ledě Plzně.

Další vyprodaný stadión má na svědomí kladenská mašina napěchovaná hvězdami z NHL v čele s Jaromírem Jágrem. Na ikonu českého hokeje a další mazáky ze zámoří byli extrémně zvědaví i v Českých Budějovicích a Rytíři se zásluhou své první lajny opět prezentovali ve skvělém světle. Středočeši odvezli z jihu tři body po zasoloužené výhře 6:2, na níž se Jágr podílel dvěma góly. Druhou branku čtyřicetiletý veterán proměnil z trestného střílení, které jinak nemá příliš v lásce, tváří v tvář brankáři Kantorovi se ale nemýlil.

Zatímco Kladno se momentálně hokejem královsky baví, pražská Sparta zabředává stále hlouběji do krize. Holešovický tým prohrál v pátém utkání v řadě, počtvrté za sebou o gól. Nepomohlo ani střídání gólmanů, washingtonského Neuvirtha v Plzni nahradil v úvodu zápasu Schwarz, i jeho ale Indiáni vyhnali po 22 minutách z branky a na led šla zámořská posila. Naopak vítěznou premiéru v extralize slavil loňský vítěz Stanleyova poháru Fin Tuukka Rask, který sice v utkání inkasoval jako první, nakonec ale napomohl tomu, že Pražané spadli na extraligové dno.

Podobně jako Sparta neprožívají ideální start ani mistrovské Pardubice, po výhře 2:1 po samostatných nájezech v Karlových Varech se ale Východočeši alespoň zbavili nelichotivé nálepky nejhoršího týmu extraligy, která nyní patří právě Spartě. Nerozhodný stav 1:1 mohl ve Varech rozetnout už v prodloužení Hemský, který ale nařízené trestné střílení zámořská posila z Edmontonu neproměnila. Nakonec se ale Pardubičtí přece jen radovali, v penaltovém rozstřelu zajistil dva body Bartek.

Také tři další zápasy zůstaly po základní hrací době nerozhodné. Nováček z Chomutova nakonec odvezl dva body ze Zlína, když mu vítězství 2:1 vystřelil v nájezdech zámořský Michael Frolík, domácí výhru Třince 5:4 nad Libercem zajistil ve čtvrté minutě nastavení kanonýr Martin Růžička, který se trefil i v sedmém utkání letošní sezóny. A vedoucí tým extraligy, brněnskou Kometu přibrzdil doma Litvínov, jemuž dva body v nájezdech zajistil Hanzl. Brňané ale dál vedou extraligu, byť se shodným počtem bodů i skóre jako druhý Třinec.

Po sérii čtyř porážek si zvedli sebevědomí hokejisté Vítkovic, kteří na svém ledě porazili 3:0 pražskou Slavii. Domácí se díky tříbodovému zisku posunuli v tabulce na osmé místo před svého dnešního soupeře.

Hokejová Tipsport extraliga - 7. kolo
Plzeň - Sparta 5:4on-line
Branky: 7. Vlasák, 16. Straka, 22. Dvořák, 23. Hollweg, 45. Balej - 6. Simon, 41. Pacovský, 45. Bahenský, 58. Foster.
Třinec - Liberec 5:4 v prodl.on-line
Branky: 12. Hrabal, 16. Polanský, 33. Bonk, 33. D. Květoň, 64. Růžička - 18. Bulíř, 26. Galamboš, 30. Netík, 36. Šmíd.
Zlín - Chomutov 1:2 po sam. nájezdechon-line
Branky: 50. Čajánek - 4. Kraft, rozh. nájezd Frolík.
Č. Budějovice - Kladno 2:6on-line
Branky: 31. Vydarený, 60. Šimánek - 6. Tlustý, 24. Jágr, 28. Mocek, 36. Plekanec, 38. Valský, 50. Jágr z trest. střílení.
Litvínov - Brno 4:3 po sam. nájezdechon-line
Branky: 15. Hanzl, 32. Stříteský, 52. Baláž, rozh. nájezd Hanzl - 5. T. Svoboda, 34. Holec, 39. Hruška.
K. Vary - Pardubice 1:2 po sam. nájezdechon-line
Branky: 38. Nosek - 48. Brendl, rozh. nájezd Bartek.
Vítkovice - Slavia 3:0on-line
Branky: 29. Szturc, 32. Klimek., 59. Burger.