Zlín - Chomutov 1:2Chomutov potřetí vyhrál venku, ve Zlíně uspěl v nájezdech

4. Kraft 0 : 1
50. Čajánek 1 : 1
65. Frolík (rozhodující nájezd) 1 : 2

Extraligový nováček z Chomutova zvítězil v nedělním 7. kole extraligy na ledě Zlína 2:1 po samostatných nájezdech a potřetí v sezoně dokázal uspět na kluzišti soupeřů. Góly ze hry zaznamenali kapitáni obou týmů, na začátku zápasu se prosadil Milan Kraft a za Zlín uspěl v přesilovce v 50. minutě Petr Čajánek. Rozhodující nájezd zaznamenal Michael Frolík.

Úvodní třetina nabídla vlažnější hokej. V 4. minutě v přímočaré akci otevřeli skóre zápasu hokejisté Chomutova, když přesnou přihrávku Pulpána zužitkoval střelou z mezikruží Kraft. Ve druhé desetiminutovce se Zlínští tlačili do branky. Při pokusu Köhlera však byl brankář Kostúr pozorný.

Chomutovský gólman si na nedostatek práce nemohl stěžovat, poradil si ale i se střelou Čajánka. Na opačné straně z pravého kruhu pro vhazování tvrdě vypálil Důras. Po sérii vyloučení měli domácí v závěru třetiny k dispozici dvojnásobnou početní výhodu v délce 56 sekund, kterou ale nevyužili.

V úvodu druhé třetiny Zlín ubránil první oslabení při trestu Melenovského. Proti aktivním výpadům domácího týmu se hráči Chomutova srdnatě bránili. Z krátkého pobytu v útočném pásmu zahrozili hosté. Brankář Horčička zůstal pozorný při střele Hřebejka a po skrumáži v brankovišti zalehl kotouč.

Obraz hry se nezměnil ani po polovině duelu. Zlín ostřeloval hostující branku, zatímco Chomutov bojovným výkonem bránil těsný náskok z první třetiny. V největší šanci si Honejsek nestihl zpracovat kotouč a jeho střele tak chyběla potřebná razance. Piráti mohli zvýšit vedení v početní výhodě, dvojnásobný trest Köhlera ale nepotrestali. Delší oslabení Zlín ubránil i díky brankáři Horčičkovi.

V úvodu třetí třetiny svěřenci trenéra Vlacha ubránili menší tresty po vyloučeních Balaštíka a Čajánka. Kýženého vyrovnání se domácí dočkali v přesilovce v 50. minutě díky Čajánkovi. Zbytek základní hrací doby rozuzlení nepřinesl a na řadu tak přišlo prodloužení.

V nastaveném čase se Zlínu naskytla přesilovka čtyři proti třem po vyloučení Lučky. Nabídnutou výhodu ale Berani nevyužili. Utkání tak dospělo do samostatných nájezdů. V nich byli úspěšnější hráči Chomutova, kterým zajistila výhru zámořská posila Frolík.

PSG Zlín - Piráti Chomutov 1:2 po sam. náj. (0:1, 0:0, 1:0 - 0:0)
Branky a nahrávky: 50. Čajánek (Holík, Řezníček) - 4. Kraft (Pulpán, Michael Frolík), rozhodující nájezd Michael Frolík. Rozhodčí: Husička, Minář - Bláha, Jindra. Vyloučení: 5:7. Využití: 1:0. Diváci: 3928.
Zlín: Horčička - Hamrlík, Linhart, Zámorský, Řezníček, Matějíček, Horák - Balaštík, Leška, Köhler - Honejsek, Čajánek, O. Veselý - Z. Okál, Holík, F. Čech - Kubiš, Melenovský, Ondráček. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík a Hrazdira.
Chomutov: Kostúr - Palin, Pulpán, Rýgl, J. Mrázek, Pavlas, Lučka, Bartejs - Michael Frolík, Kraft, Hřebejk - D. Hruška, V. Polák, Duda - Důras, Sikora, Hromas - Zálešák, Lušňák, Hafenrichter. Trenéři: J. Doležal a Antonik.